Strony

czwartek, 20 grudnia 2012

Jak zrobić papierową gwiazdkę origami jako ozdobę świątecznego stołu - krok po kroku + filmik (video tutorial) oraz choinka origami

Tym razem przygotowałam dla Was przepis krok po kroku jak wykonać półprzestrzenną gwiazdkę z papieru, która świetnie nadaje się do ozdoby świątecznego stołu oraz do przywieszenia np. na tablicy korkowej. Wykonanie gwiazdki zajmuje 2 minuty, o czym przekonacie się również na filmiku :).
Instrukcja wykonania gwiazdki krok po kroku:

1. Do wykonania gwiazdki potrzebujemy papier w kształcie kwadratu.2. Zginamy na pół.3. Lewy, zewnętrzny narożnik zaginamy na środku.4. I odginamy.5. Zaginamy też zewnętrzną część kartki do połowy z naciskiem na miejsce przecięcia z poprzednim zagięciem.6. I odginamy.7. Prawy, górny narożnik dociągamy do wcześniej zarysowanych linii przecięć i zaginamy.8. Wzdłuż krawędzi doginamy też lewy, górny narożnik.9. Obracamy.10. I zaginamy na pół.11. Wśród zagięć wyszukujemy najkrótsze skrzydełko i wyciągamy na wierzch.12. Przecinamy pod bardzo ostrym kątem.

13. Po rozłożeniu otrzymujemy "prawie" gwiazdkę.14. Dłuższe ramiona gwiazdy formułujemy jako wypukłe, a krótsze jako wklęsłe.I jeszcze raz ta sama instrukcja w wersji filmowej :)W ten sposób gwiazdkami różnych rozmiarów można udekorować świąteczny stół:Na koniec pokażę Wam jeszcze choinkę origami, którą wykonałam rok temu z instrukcji znalezionej w internecie.

Kto się spróbuje zrobić gwiazdkę? :)


9 komentarzy:

 1. fajne :) lubię takie robótki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaaaaaaa wyszła mi!! wyszła wysżła wyszła :DDD ale masa ;DDD bylam pewna ze mi sie nie uda a tu prosze ;DDD ale kozacko ;** dzieki :DDD

  OdpowiedzUsuń
 3. pięknie Ci te gwiazdy wyszły:) ja zrobiłam sople z papieru na choinkę;) proste i efektowne;)

  OdpowiedzUsuń
 4. super :) wyszla :)

  OdpowiedzUsuń
 5. HAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAAHAHAHAHAHAHA WESOŁYCH TAK TAK ŚWIĘTY MIKOŁAJAAJAJAJJAAJJAAJ

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej -> skomentuj proszę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...