DIY jak zrobić papierową kokardkę origami + filmik (video tutorial)

W poście o pudełkowym DIY exploding box obiecałam instrukcję na kokardkę origami, zdobiącą to pudełko. Dlatego dzisiaj krok po kroku pokażę Wam (także na filmiku), jak zrobić taką kokardkę.
Tym razem zacznę od filmiku:A teraz instrukcja fotograficzna:

1. Do wykonania kokardki potrzebujemy papier w kształcie kwadratu.2. Wzdłuż każdego boku zginamy na pół i rozkładamy.3. Obracamy na drugą stronę.4. Zaginamy po przekątnych i rozkładamy.5. Kartkę ustawiamy w taki sposób. 6. Łapiemy oba boczne skrzydełka.7. Składamy do płaskiej figury.8. Zaginamy górny narożnik.9. Rozkładamy całą kartkę.10. Poprawiamy zagięcia środkowego kwadratu.11. Wpychając zarazem jego środek.12. W taki sposób, by uzyskać 4 ramiona.13. Figurę spłaszczamy i kładziemy.14. Zaginamy górne krawędzie.15. Obracamy na drugą stronę i czynność powtarzamy.16. Chwytając wierzchnią warstwę, figurę rozkładamy.

17. Obracamy na drugą stronę.18. Okręcamy.19. Rozcinamy wzdłuż 4 zagiętych krawędzi.20. Górną część przekładamy na dół.21. Zaginamy skrzydełka.22. Przekładamy dolną część do góry.23. Zaginamy dolne skrzydełka i przekładamy górną część na dół.


 


24. Rozcinamy środek tej części.

25. Wykonujemy kolejne zagięcia, jak na zdjęciach.

26. Obracamy na drugą stronę.27.  Zaginamy, ale nie spłaszczamy, oba ramiona kokardki.28.  Przycinamy końcówki kokardki na prosto lub z wcięciem. 
29. I kokardki są gotowe.30. Dla pewności, że końcówki ramion nie wypadną, można je przykleić klejem.Kokardkę do ozdobnego pudełka, aby się ładniej prezentowała, dodatkowo oklejam jeszcze fragmentami innego papieru.

Zrobicie taką kokardkę? Może do laurki na Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia)? :)


9 komentarzy:

 1. Już od dawna ciekawiło mnie jak wykonać taką kokardę. Muszę spróbować. zapraszam do mnie po wyróżnienie Liebster Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wyglądają super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Starnach iza6 maja 2016 18:43

  Robiłam już kokardki na różne sposoby i nie wszystkie mi wychodzą, szczególnie udane wydaję się te na widelcu czy szablonie. Całkiem zgrabnie można zawiązać je też na palcach. Warto nauczyć się kilku sposób na ich wiązanie bo zawsze można wtedy zrobić coś nowego z innych materiałów jakie mamy pod ręką. Przykładowo takie nietypowe sposoby http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-kokarde/ a może ktoś mi doradzić, jak związać podwójną kokardę? Tego jakoś nie mogę się nauczyć a widziałam kilka takich ładnych dekoracji, sama niestety ich nie potrafię zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna instrukcja, bardzo dziękuję!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne, musze wypróbować!

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger