Relacja z 2 spotkania poznańskich blogerów BLOGtej

Witajcie!
Dzisiaj trochę o poznańskiej społeczności blogowej. Otóż 22 stycznia 2013 r. odbyło się już 2 spotkanie poznańskich blogerów BLOGtej. Na pierwszym spotkaniu też byłam, ale nie chciałam powielać relacji kolegów (kto ciekawy jak wtedy było zapraszam np. na bloga Looqash). Tymczasem zapraszam na bieżącą relację :)


Oto część organizatorów, których trzymam za słowo, że spotkania BLOGtej będą się odbywały cyklicznie co miesiąc ;).Każde spotkanie zaczyna się świetnymi wykładami zaproszonych gości. Tematyka wykładów dobierana jest uniwersalnie, więc może zainteresować każdego blogera. Poprzednio było o prawach autorskich, które omówił radca prawny Bartek Jóźwiak oraz o otwartych licencjach, które zaprezentował Emanuel Kulczycki (jeden z inicjatorów BLOGteja). 

Tym razem temat przewodni dotyczył Facebooka "Wild, Wild Face. Czyli co wolno a czego nie wolno na Facebooku". Dzięki prezentacji Mateusza Walkowiaka mogliśmy się dowiedzieć m.in. że regulamin Facebooka jest bardzo nieścisły, niemniej jednak zwrócił uwagę za jakie działania można mieć zablokowanego lub nawet stracić Funpage'a. Poruszył ważne kwestie dotyczące konkursów, bo biorąc popularność praktyk wśród blogerów, niejednego mogło zaskoczyć, że konkursy na Funpage'u można organizować wyłącznie poprzez aplikacje lub zakładki, a nie jako wpisy na tablicy, a już tym bardziej w ramach ich zasad wymagać like'ów, udostępnień, komentarzy (to akurat wiedziałam, bo czytałam regulamin). Nie można też ogłaszać zwycięzców na tablicy Funpage'a, ani powiadamiać zwycięzców wiadomością prywatną przez Facebooka. 

Dodam, że frekwencja była wysoka:II część spotkania stanowił mini HydePark, gdzie chętni blogerzy mogli zaprezentować swoje blogi.

Tomasz opowiedział o zamiłowaniu do whisky i blogu Miler pije oraz co robi, gdy nie pije - czyli szyje Miler szyje

Mateusz (kolejny inicjator BLOGteja) jest autorem bloga o Europie Środkowej i Wschodniej Na Wschód.Asia i Bartek zaprezentowali swój specyficzny vblog Pozory Kontrolowane, na którym przeprowadzają wywiady z młodymi ludźmi z różnych miast.Na koniec wspomniany już prędzej Emanuel wyjaśnił, co zawiera jego niszowy blog naukowy Warsztat badacza komunikacji.III część to już luźne rozmowy, poznawanie się i wymiana doświadczeń.

A nawet fotografowanie z wielkim poświęceniem ;).Dodam jeszcze, że spotkania odbywają się w centrum Poznania w Concordia Design – centrum innowacji, designu i kreatywności. Świetne miejsce z salami konferencyjnymi i restauracją, w dodatku kreatywnie urządzone:Kto z Was jest zainteresowany kolejnym spotkaniem, niech śledzi Funpage'a BLOGtej.
A czy Wy czytacie regulaminy? ;)


10 komentarzy:

 1. Czytam i nic nie pamiętam bo te regulaminy są długie i nudne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. O matulu przenajświętsza, co to za nieautoryzowane zdjęcia? :P :P :P
  Fajnie było się spotkać, mam nadzieję, że szybko doatarłaś do domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam nawet, że coś takiego jest organizowane :) może zajrzę następnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że już nie mieszkam w Poznaniu... na pewno bym wpadła !
  I od kiedy wgłębiłam się w regulamin Facebooka ciągle jestem pod wrażeniem, że niemal nikt go nie przestrzega i nawet duże firmy organizują konkursy niezgodnie z regulaminem ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja znów dziękuję za wspominkę o mnie :) Nie mogłem tym razem być, bo musiałem się zająć swoimi chorymi córami. Ale za miesiąc ogarnę i wpadnę, więc do zobaczenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne musi być takie spotkanie:)

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger