Niebanalny ogród społeczny w Poznaniu - Kolektyw Kąpielisko

Dzisiaj o miejscu, które właśnie odkryłam i chciałabym polecić wszystkim mieszkańcom Poznania, a szczególnie Łazarza. Jest to tzw. ogród społeczny, zlokalizowany na terenie kąpieliska letniego w Parku Kasprowicza, czyli przy Arenie. Zobaczcie co tam się dzieje :).Na tym kawałku ziemi realizowanych jest wiele różnych inicjatyw, szczególnie związanych z ekologią i zdrowym żywieniem. Choć trochę niełatwo tam trafić, ale dzięki ostatnim wózkowym spacerom z synkiem, poznaję zakamarki parku :).Kolektyw Kąpielisko to grupa aktywnie działających kreatywnych osób, która chce "odpowiadać na ogrodnicze i edukacyjne potrzeby lokalnej społeczności". I tak 1 maja 2015 r. odbywała się Majówka z Kolektywem Kąpielisko. Zwróćcie uwagę na niebanalny plakat :).Tematem przewodnim było sianie słoneczników, a także wspólnie przygotowywanie zdrowych gofrów (m.in. z mąki ryżowej) z domowymi dżemami.

Jako, że w tym miejscu byłam pierwszy raz, to mogłam zobaczyć efekty wcześniejszych inicjatyw.

W marcu został zrobiony jakże oryginalny Wierzbowy plac zabaw, który już zaczyna wypuszczać listki.Z nadstawek do palet stworzono rabaty, by udostępnić poznaniakom miejsce do ekologicznej uprawy roślin. Kompozycje roślin tworzono m.in. jako gotowe zestawy ziół do konkretnych potraw.

Wspólnie zbudowano też piec, by razem przygotowywać potrawy.W najbliższą niedzielę - 3 maja 2015 r. jest ciąg dalszy majówki, więc warto się wybrać. Będzie tworzona tablica informacyjna, na której mieszkańcy będą mogli wymieniać się informacjami, pomysłami czy też inspiracjami. Jak zapewniają organizatorzy w ruch pójdą piły, szlifierki i młotki.

Jestem zachwycona i szczerze polecam tego typu miejsce :). Kolejne wydarzenia można śledzić na ich facebooku. Już nie mogę się doczekać, bo przecież wiecie że temat ogrodów miejskich jest mi bliski :).

Czy w Waszych miastach dzieje się coś podobnego? Podlinkujcie.
Poznaniacy, wiedzieliście o tym miejscu?


2 komentarze:

  1. Żałuję, że nie mogę się wybrać, bo wygląda zachęcająco.

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger