Jak wybierać odpowiednie preparaty myjące do zmywarek?

Zmywarka ułatwia życie domownikom, a zwłaszcza pani domu, która zazwyczaj własnoręcznie musi zmywać brudne naczynia. Tymczasem wystarczy opłukać talerze i miski z resztek pokarmów i włożyć je do komory zmywarki. Później wybieramy program zmywania oraz umieszczamy w zmywarce odpowiedni detergent. Czy lepiej zdecydować się na tabletki „wszystko w jednym”, czy raczej na proszki i płyny do mycia?O 60 proc. tańsze zmywanie

Szacuje się, że dzięki zmywaniu w zmywarce oszczędzamy do 60 proc. wody, która zostałaby przez nas wykorzystana w toku tradycyjnego mycia i płukania naczyń w zlewie, pod bieżącą wodą. Zmywarka wyręcza panią domu w zmywaniu, a jednocześnie przyczynia się do oszczędności czasu.

Rachunki za wodę w domach, w których mieszkają co najmniej 3-4 osoby, są dzięki wykorzystaniu zmywarki znacznie niższe. Różnice widać już w pierwszym miesiącu użytkowania sprzętu. Koszty, jakie ponosi w związku z nią użytkownik, związane są z poborem prądu i wody, a także zakupem materiałów eksploatacyjnych. Kupić można m.in. tabletki do zmywarki, nabłyszczacze, sól do zmywarek i płyny. Tylko co powinniśmy wybrać, aby nasze naczynia lśniły czystością, a detergent nie pozostawiał żadnych nieestetycznych zacieków na szklanych przedmiotach?

Rodzaj środka myjącego

Najwygodniejsze w zastosowaniu są tabletki, które łączą w sobie działanie kilku preparatów myjących. To tak zwane produkty „wszystko w jednym”. Posiadają one funkcję proszku myjącego i rozpuszczającego uporczywe zabrudzenia lub tłuszcz, płynu nabłyszczającego, jak i soli. Jest to wybór ekonomiczny i komfortowy dla użytkownika, ponieważ nie musi on samodzielnie dozować środków do nabłyszczania, ani zastanawiać się, jak dużo soli trzeba będzie wsypać do zmywarki, aby skutecznie zredukować twardość wody w instalacji.

Do codziennego zmywania naczyń w zmywarce można wykorzystywać proszek, czyli aktywny preparat usuwający wszelkiego rodzaju zabrudzenia - nawet zaschnięte resztki jedzenia czy tłuszcz. Bardzo dobrze sprawdzi się na krótkich programach mycia, w których tabletki wielofunkcyjne mogłyby się nie do końca rozpuścić.

Jeśli zamierzamy myć w zmywarce szklane kieliszki, czy szklanki, musimy użyć obok proszku do mycia także płynu nabłyszczającego i soli. Zmiękczą one wodę i zapobiegną osadzaniu się kamienia na naczyniach. Co więcej, sól chroni poszczególne części zmywarki przed szkodliwym działaniem kamienia.

Problemem dla użytkowników zmywarek jest wybór tabletek do zmywania, które spełnią ich oczekiwania. Najlepiej wybrać preparat wszystko w jednym, który ma wiele funkcji i nie wymaga użycia kolejnych środków myjących czy nabłyszczających. Ważne jest również, aby tabletka była zapakowana w specjalną folię, która rozpuszcza się w wodzie po jej wyrzuceniu do komory zmywarki.


* artykuł gościnny


3 komentarze:

  1. Korzystanie ze zmywarki, to nie tylko oszczędność wody, ale i czasu, bo zmywanie przy 4-osobowej rodzinie trochę tego czasu zajmuje ;)

    Zmywarkę posiadam dopiero od sierpnia, wcześniej nie mogłam się zdecydować, ale teraz już wiem dlaczego każdy je tak zachwala ;) Używamy tabletek all in 1 Finish, do tego nabłyszczacz i sól, które są dozowane automatycznie. Raz próbowaliśmy kapsułek Fairy, ale się nie sprawdziły.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasza zmywarka.......oj mielismy już różne przeboje, ale moim zdaniem po prostu teściowa ją za mocno eksploatuje!

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger