Jak oceniam Klocki Blocki Mubi? Recenzja Straży Pożarnej

W naszym domu klocków nie brakuje - mamy zarówno drewniane, plastikowe, a nawet silikonowe. Od niedawna u nas zagościły klocki Lego Duplo oraz Klocki Blocki Mubi. Na pozór to bardzo podobne klocki. Pierwsze z nich są bardzo popularne, natomiast te drugie znacznie mniej. Sama dowiedziałam się o nich dopiero przy okazji spotkania blogerek BlogoDamy. Jak je oceniam? Zapraszam na recenzję :).


Mamy zestaw Straż Pożarna dedykowany dla dzieci od 3 lat. Ignaś już dobrze sobie radzi z takimi klockami, choć oczywiście nie składa ich według instrukcji tylko zgodnie z własną wyobraźnią.
Klocki są kolorowe z przewagą czerwonych jak na straż pożarną przystało, a zestaw zawiera prawie 50 elementów, w tym 2 ludziki i samochód strażacki.
Budową naszej remizy strażackiej zajmował się Ignaś z tatą i mieli sporą frajdę ze wspólnej zabawy. Niekiedy jednak mieli problem ze złączeniem  kilku klocków, a później z ich rozłączeniem, zaś kilka klocków łączyło się zbyt luźno jak np. szare płaskie płytki. Przy okazji płytki mogłyby być znacznie większe, szczególnie główna podstawa, aby pomieścić też np. drzewo.Moi chłopcy bardzo przyłożyli się do testowania. Jeden przypadkiem zanieczyścił kilka klocków na tyle, że drugi pod moją nieobecność postanowił je wyczyścić i wyparzyć. Niestety płaskie elementy typu drzwi wygięły się pod wpływem wysokiej temperatury wody i bezpowrotnie zniszczyły. Nie mam  porównania, czy klocki innych firm reagują podobnie na tak ekstremalne warunki, jednak polecam wyłącznie tradycyjny sposób czyszczenia.
Jeśli chodzi o bajery to wóz strażacki gra i świeci, dzięki czemu bardzo przypomina dziecku taki prawdziwy.  Ponadto zestaw posiada ruchome okna, drzwi, czy drabina pozwalają ćwiczyć tzw. motorykę małą rąk. Mi najbardziej spodobała się zaś długa zjeżdżalnia i żałuję że nie mam takiej w domu  :D. Znaczną zaletą klocków jest niewątpliwie ich cena. Jest bardzo korzystna w porównaniu z podobnymi wielkościowo zestawami klocków Lego Duplo, które są zdecydowanie droższe. Nie mniej uważam, że klocki niezależnie od marki powinny być zdecydowanie wśród polecanych zabawek dla dzieci. Klocki zdecydowanie pobudzają wyobraźnię i kreatywność, a także uczą konstruowania przestrzennego, co może mieć duże znaczenie w przyszłości, szczególnie w nauce matematyki i konstruowaniu brył. 

A jakie klocki są w waszych domach?


4 komentarze:

 1. A to czyścioszek Ci się trafił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas króluje Duplo, Oliwier ma wielką skrzynię a i tak ciągle pyta o kolejne zestawy. Tych klocków nie znam osobiście, ale wyglądają świetnie i są z pewnością dobrą alternatywa dla tych starszych

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowy tatko 😊 Szkoda, że jest problem z łączeniem

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie znam tych klocków, choć miałam je ostatnio w ręku i zastanawiałam sie nad zakupem. Jednak u nas w umie skrzynia lego leży więc ostatecznie nie kupiłam.

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger