Upominki do 50 zł dla 2-3 letnich maluchów na Mikołajki i Święta

Zastanawiacie się co podarować swojemu maluchowi na Mikołajki i nie chcecie, aby to znowu były słodycze lub kolejna plastikowa zabawka? Dobrze trafiliście! Mam dla Was różne propozycje zebrane w 3 kategorie, a każda w pewien sposób nieco edukacyjna. Dzięki nim grudzień możecie spędzić wspólnie z dzieckiem łącząc zabawę z nauką :).


Od czego by tu zacząć? ;)


PUZZLE


Ok, to na początek puzzle, bo mój dwu i pół latek uwielbia puzzle i to coraz trudniejsze. Na hasło układamy puzzle pędzi po ulubione zestawy, które bez większego problemu układa już samodzielnie. Zarówno 10-elementowy zestaw z pojazdami, jak i 15-elementowy plac zabaw. Duże, grube kartoniki  nie wybadają mu z dłoni i łatwo łączą się ze sobą. Poza tym ułożenie puzzli to pretekst do dalszych rozmów na dany temat np. opowiadamy sytuację z obrazka, określamy kolory, czy bawimy w rozkładanie i chowanie ich do podręcznej "walizeczki".
 

ZESTAWY EDUKACYJNE


Jako, że zbliża się czas zimowo-świąteczny polecam również zestawy edukacyjne Kapitan Nauka idealne na najbliższy czas. Dzięki nim poznajemy nowe symbole i słowa związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Każdy z tych zestawów zawiera bowiem kolorową książeczkę z prostymi zadaniami, 17 kart z tematycznymi obrazkami oraz 10 par dwuelementowych puzzli. Synkowi najbardziej spodobało się wyszukiwanie Świętego Mikołaja, więc właśnie już teraz rozpoczynamy Święta i zimę w teorii, czekając aż zaczną się w praktyce :).

KSIĄŻKI


Wspomniane już 2 i pół roku to dla nas początek wprowadzania książek z klasycznymi, cienkimi kartkami. Pomimo, że główną rolę odgrywają nadal kartonowe książeczki, to synek z zainteresowaniem sięga i kartkuje już również takie grubsze pozycje.


Jedną z nich jest "Ale Auta! Odjazdowe historie samochodowe", które chętnie ogląda i czyta razem z tatą. A tata równie chętnie wtapia się w tą lekturę, ponieważ nie jest to zwykła wymyślona bajka, a  opowiastka z faktami z historii motoryzacji. Dzięki książce można dowiedzieć się, jak zbudowano pierwszy pojazd, o pierwszych znakach drogowych, czy nawet o historii popularnych w Polsce Małym i Dużym Fiacie. Idealna dla małych i dużych chłopców!

Kolejna ciekawa pozycja to "Wielka księga Przygód 4. Basia", czyli zbiór 7 opowiadań o dziewczynce intensywnie przeżywającej codzienne życie. Pierwszy rozdział jest nam niebywale bliski, ponieważ u nas też ostatnio był remont, który dotyczył głównie pokoju synka. W opowieści tej mogliśmy więc równolegle obserwować, jak ta nasza koleżanka również zmaga się z remontem. Ponadto są też opowiadania m.in. o wyprawa do lasu, o jej piłkarskim hobby, czy nawet o wolności w kontekście historii naszego kraju.

I na koniec jeszcze "Złota Księga Bajek. Przygody Boba Budowniczego", czyli 14 opowiadań o przygodach Boba i jego sprzętów budowlanych. Naszym ulubionym rozdziałem jest budowa Centrum Morskiego dla rekina, ale te urocze maszyny z oczami pomagają nawet w organizacji wesela czy poszukiwaniach kotka. Sporo się dzieje i nawet, gdy nie czytamy jeszcze rozdziału od deski do deski, to chętnie opowiadamy sobie na podstawie ładnych i szczegółowych ilustracji.  Mam nadzieję, że powyższe propozycje przypadną do gustu Waszym maluchom :). A jeśli  dzięki moim podpowiedziom zdecydujecie się na zakup, to na stronie Kapitan Nauka są właśnie zniżki na puzzle, a na stronie Wydawnictwa Egmont promocje na wszystkie zaprezentowane tu nowości książkowe.

4 komentarze:

  1. Moja też uwielbia puzzle! Jak już zaczyna układać, to miejsca na podłodze brakuje :) Fajne propozycje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas zawsze jest radość na książki lub puzzle :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne. Książki dla mojej córeczki a układanki dla synka :)

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger