Modne zestawy mebli ogrodowych na lato 2018

Wyposażenie ogrodu stało się ostatnimi laty niemal równie ważne jak aranżacje wnętrz. Architekci krajobrazu oraz producenci zestawów mebli ogrodowych prześcigają się w pomysłach, aby możliwie najbardziej stylowo wystroić naszą przydomową przestrzeń. Szczególnie posiadacze domków jednorodzinnych zwiększają strefę funkcjonalną, włączając w to taras czy altanę. Modne zestawy mebli ogrodowych są ich najlepszą wizytówką.


Zestaw mebli ogrodowych - fotele i stolik z rattanu

Rattan jest lekkim surowcem pochodzenia naturalnego, który dosyć dobrze przyjął się w produkcji zestawów mebli ogrodowych. Chyba największą jego zaletą jest połyskliwość i modernistyczny design. Rattan dobrze sprawdza się jako zamiennik dla wikliny, która w zestawach mebli ogrodowych słabo komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami.

Zestaw mebli ogrodowych składający się z dwóch foteli oraz stolika to bardzo funkcjonalny element wystroju tarasu czy altany, za średnią cenę 300-500 zł. Szerokie oparcie oraz podłokietniki sprawiają, że w fotelach można się relaksować długie godziny. Ich niewielka waga jest dużym atutem – zestawy mebli ogrodowych z rattanu można dowolnie rozmieszczać po ogrodzie bez użycia większej siły.

Zobacz pozostałe zestawy mebli ogrodowych: Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/835-zestawy-mebli-ogrodowych

Popielaty zestaw mebli ogrodowych z technorattanu doskonale wpasuje się w taras aranżowany w stylu skandynawskim. Głębokie siedzisko foteli umożliwia wyłożenie ich narzutami z tkaniny lub poduszkami, kiedy zechcemy nieco przełamać kolorystycznie tę kompozycje, lub dodać nieco więcej komfortu. Zestaw mebli ogrodowych z rattanu z reguły uzupełnia niewielki, kwadratowy stolik. Jego małe rozmiary oraz waga sprawiają, że przeznaczony jest raczej do niewielkich udźwigów: położysz na nim kawę, czy książkę, ale zazwyczaj na tarasie to w zupełności wystarczy.

Zestaw mebli ogrodowych – leżaki i stolik z polipropylenu

Choć to drewno wciąż cieszy się największym popytem wśród zestawów mebli ogrodowych, nie ma co ukrywać – design takich produktów już mocno się opatrzył. Drewno daje również ograniczenia, jeśli chodzi o formowanie kształtów. Zupełnie inaczej sprawa ma się z tworzywami sztucznymi, a konkretnie z polipropylenem.


Taras, altana czy każdy inny uroczy zakątek ogrodu może zyskać na funkcjonalności właśnie za sprawą zestawów mebli ogrodowych z polipropylenu. Co je wyróżnia? Przede wszystkim niski koszt, ciekawy design oraz niewielka waga. Tworzywo sztuczne daje się dowolnie formować i kolorować, przez co w tej grupie produktowej klienci z reguły mają znacznie większy wybór niż w przypadku innych zestawów mebli ogrodowych.

Leżaki w zestawie mebli ogrodowych z tworzywa są dwuelementowe: jedną część stanowi szkielet, trwały i elastyczny, drugą zaś plecionka, czyli oparcie leżaka. Niektórzy producenci umożliwiają w tym miejscu regulację wysokości oraz kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu leżak jest wielofunkcyjny i można się na nim zarówno opalać, jak i pracować przy laptopie. Zestaw mebli ogrodowych uzupełnia zwykle niewielki stolik, rozmiarami dopasowany akurat dla dwóch filiżanek kawy. Uroczo, wygodnie i stylowo za niewiele ponad 400 zł.


*wpis gościnny


1 komentarz:

  1. O tak, te ratanowe do mnie przemawiają :) Wołają :"chodź, odpocznij" :)

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger