Rozwojowe zabawy dla przedszkolaków na wakacje i nie tylko...

Lato w tym roku "rozpieszcza" nas głównie upałami. Nie mniej przebywanie w mieście w pełnym słońcu nie jest zbyt bezpieczne dla dzieci, skąd na takie skrajności pogodowe posiadam pod ręką sporo różnych zabaw rozwojowych, które mogłyby zainteresować mojego prawie przedszkolaka. Czym ciekawym, a zarazem wspierającym rozwój dziecka, ostatnio się bawimy i pewnie będziemy nadal się bawić jesienią i zimą? Zarysuję Wam pokrótce 4 grupy takich naszych nowych zabaw, natomiast szczegółów i przykładów doszukujcie się na załączonych zdjęciach.


GRY


Hitem jest u nas gra Gotowanie. #aSYNstent uwielbia dopasowywać żetony do odpowiednich potraw lub bawić się w sklep z listą zakupów. Gra oczywiście ma kilka wariantów z zasadami, ale my póki co gramy w najprostsze lub tworzymy swoje :D. Gra przeznaczona jest dla 1-4 graczy w wieku 3-7 lat, więc pewnie będzie rosła razem z nami.Kolejna gra Loteryjka Pory Roku to nowość, spakowana w niewielką walizeczkę. Gra oparta również na żetonach i 6 planszach, którą można łatwo zabrać na wakacje. Gra dla dzieci w wieku 4+, ale już wcześniej możemy bawić się w rozpoznawanie pogody i różnic w porach roku. 

Obie gry są wykonane z wysokiej jakości kartonu laminowanego i na pewno będą  też odpowiednim prezentem dla przedszkolaków.
KARTY ŚCIERALNE


Kolejne walizeczki zawierają karty z różnymi zadaniami wraz ze suchościeralnym flamastrem. 100 zabaw z piłką nożną to fajny zestaw dla małych fanów piłki, którzy zdobędą nową wiedzę, a przy okazji będą ćwiczyć motorykę rączki. Dodatkowo w zestawie jest też książeczka z zadaniami. Są to różnorodne zadania okołopiłkarskie, które z pewnością zainteresują również niejednego tatusia.
Natomiast walizeczka z łamigłówkami dla przedszkolaka to nie tylko karty z flamastrem i książeczką z ćwiczeniami, ale również zagadki obrazkowe, które zapewnią dziecku sporo różnorodnych zadań. Dotyczą one spraw związanych z otaczającą nas codziennością i przyrodą. A co zawierają same zagadki obrazkowe? O tym poniżej.

ZAGADKI OBRAZKOWE


Zagadki obrazkowe można nabyć też pojedynczo (nie tylko w zestawie z walizeczką). U nas sprawdzają się jako zabawa w podróży, w ogródku, bo #aSYNstent bardzo lubi takie zadania ćwiczące spostrzegawczość, umiejętność rozróżniania wielkości, kolorów, wyłapywania różnic, czy porównywania ilości. Mój 3-latek doskonale radzi sobie z 90% takich łamigłówek, a każdy zestaw to ok. 100 bardzo ładnie zilustrowanych zagadek . Na odwrocie każdej ze stron znajdują się prawidłowe rozwiązania zagadek.

PO ANGIELSKU


Jako, że powyższe zagadki mamy przerobione wzdłuż i wszerz, to przeszliśmy również na zagadki w języku angielskim. Tu już dla 3-latka jest nieco trudniej, ale mając zajęcia językowe w żłobku, okazuje się że sporo podstawowych słów rozumie i pamięta. Przy okazji uczymy się nowych słów, rozwiązując  wspólnie takie proste, obrazkowe zadania, opierające się na wymownych ilustracjach.
Książka Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki to pozycja dla starszych przedszkolaków. Mogą rozwijać język angielski na podstawie krótkich wierszyków (z tłumaczeniami na końcu książki i słownikiem). Wierszyki można też pobrać jako pliki mp3 i tym sposobem rozwijać poprawną wymowę i akcent. Jest to bardzo dobre uzupełnienie tejże książki, pozwalające osłuchać się z językiem.

Jak widzicie mamy co robić i nie nudzimy się, niezależnie od pogody. Takie zabawy połączone z edukacją są świetnym urozmaiceniem tradycyjnych zabaw na powietrzu czy w domu. A z tym 4 kategorii u nas hitem są obecnie gry i zagadki obrazkowe. Znajdziecie je na stronie sklepu Kapitan Nauka, a niektóre obecnie w promocyjne cenie.


4 komentarze:

 1. Dawno u nas nie było Kapitana Nauki. Bardziej o loteryjek córkę interesowały karty suchościeralne z zadaniami :) ale oferta Kapitana jest bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile świetnych zestawów! Mamy też kilka z Kapitana Nauki, mają fajne propozycje nawet dla młodszych dzieci w wieku Natalki

  OdpowiedzUsuń
 3. te dla 3latków są super... :) chyba wiem o co prosić wujków, bo młody za niedługo urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ojej, ojej wszystkie bym Ci ukradła. Mam słabość do tych produktów - nie ważne, ze to dla dzieci - sama cieszę się jak dziecko jak otwieram takie cuda :D

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger