Obowiązkowe akcesoria każdej funkcjonalnej łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. To między innymi dobór odpowiednich akcesoriów sprawia, że wnętrze jest praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Są takie akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej łazience. Z ich pomocą wnętrze nie tylko nabierze charakteru, ale również stanie się miejscem funkcjonalnym. Wybór odpowiednich akcesoriów łazienkowych jest szczególnie ważny zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, w których warto zadbać o odpowiednie zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni.


Funkcjonalne zestawy akcesoriów łazienkowych

Akcesoria łazienkowe warto kupować w zestawach. Wówczas mamy pewność, iż będą one tworzyły spójną kompozycję we wnętrzu. Tego typu komplety najczęściej składają się z podstawowych elementów: dozownika na mydło w płynie, mydelniczki na mydło w kostce, kubka na szczoteczki do zębów oraz szczotki do WC. Przeglądając czasopisma wnętrzarskie, można zauważyć, iż w łazienkach zazwyczaj goszczą zestawy akcesoriów łazienkowych, które podkreślają klimat miejsca i nadają mu charakteru.


Jeżeli już mowa o kompletach dodatków do łazienki, nie można pominąć zestawienia, które mogą stworzyć stojaki na papier toaletowy oraz stojaki na ręczniki. Oba te elementy zazwyczaj są wykonane z chromowanej stali nierdzewnej lub odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Podobnie jak w przypadku zestawu akcesoriów łazienkowych, również i tu powinniśmy wybrać dodatki, które będą utrzymane w tym samym stylu. Stojaki na papier toaletowy mogą być również połączone z podstawką na szczotkę WC. Ich zaletą jest to, że można je przenieść w każdej chwili w dowolne miejsce. Takie rozwiązanie nie wymaga również montażu. W przypadku stojaka na ręczniki duża podstawa zapewnia stabilność, a długie ramiona sprawiają, że powieszone na nich ręczniki schną szybko, dzięki czemu na dłużej pozostają świeże.

Kosz na pranie - kilka odsłon jednego elementu

Dla większości osób kosz na pranie ma pełnić tylko swoją podstawową funkcję, czyli służyć do przechowywania brudnej odzieży. Producenci jednak prześcigają się w pomysłach, oferując nam coraz to nowsze projekty. Przykładem jest połączenie dwóch elementów, którymi są kosz na pranie oraz siedzisko. Tworzą one wygodną pufę, we wnętrzu której możemy przechowywać odzież przeznaczoną do prania. Samo siedzisko jest wygodne, tak więc można na nim usiąść, oddając się zabiegom pielęgnacyjnym lub też wykonując sobie makijaż.Kolejną propozycją jest kosz na pranie, który został podzielony na kilka osobnych komór. Dzięki nim odzież jest segregowana już na etapie wrzucania jej do pojemnika. Dla przykładu może to być podział na: białe - czarne - kolorowe, ciemne - jasne czy 30 - 60 - 90 stopni. Dodatkowo kosz na pranie może być również wyposażony w praktyczne uchwyty do przenoszenia lub kółka do transportowania. Jest to szczególnie pomoce w przypadku, gdy nasza pralnia oddalona jest od łazienki. Wówczas przenoszenie odzieży do prania pomiędzy pomieszczeniami jest ułatwione.Kosz na pranie może być także połączony z wieszakiem na ręczniki. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zwłaszcza w nieco mniejszych łazienkach, w których każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.


Przechowywanie w łazience

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest sposób przechowywania w łazience. Służyć do tego mogą półki, regały lub szafki. W mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się narożne półki, które można umieścić zarówno w kabinie prysznicowej, jak i w każdym kącie łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest także szafka pod umywalkę, która zamaskuje rury odpływowe oraz pozwoli wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń.Wszystkie zaprezentowane akcesoria idealnie pasowałyby stylem do mojej łazienki. A Wam się podobają się?1 komentarz:

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger