Kolejne nowości książkowe dla dzieci w naszej biblioteczce

Czas pokazać Wam kolejne nowości książkowe w naszej dziecięcej biblioteczce. W związku z tym zaprezentuję książki dla przedszkolaków, które niedawno otrzymał  #aSYNstent. Będą to różne tematycznie, jak i gabarytowo książki, które z pewnością zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynek.Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw
Na początek największa książka, z serii Edukacyjny Egmont, czyli Ratujmy Ziemię. To książka wydana na usztywnionych kartach. Zawiera mnóstwo otwieranych okienek, przekazując zarazem dużą dawkę wiedzy ekologicznej i o ochronie przyrody. Uczy m.in. prawidłowego segregowania śmieci, zawiera ciekawostki ekologiczne, quiz oraz grę planszową. Zobaczcie, jak fajnie wydana!


  


Kubuś i Przyjaciele. Opowieści o życzliwości

Kubusiowa lekcja życzliwości

Kubuś i kaczątkoDwie kolejne książki to coś specjalnego dla fanów Kubusia Puchatka. Książki pokazują, że warto wzajemnie sobie pomagać. Tym sposobem przyjaciele pędzą z pomocą uratować ogon Kłapouchego, poszukać okularów Sowy, czy posadzić nasiona u królika traktując to jako zabawę w dobre uczynki. W drugiej książce bohaterowie opiekują się znalezionym kaczątkiem i poszukują jego mamy. Te 48-stronicowe lektury przemycają dobre wzorce zachowań. Mają dość specyficzną technikę ilustracji - z niewyraźnymi konturami i nieco rozmytym wypełnieniem, które początkowo nie przypadły mi do gustu, ale dzieciom się podobają.


 Mr. Men i Mała MissNa koniec kolejne książeczki z serii, o której pisałam już rok temu. Dołączyli do nas następni charakterystyczni bohaterowie m.in. Pan Hałasek, który krzyczy nawet kupując chleb, ale sprzedawca ma na niego sposób, jak nauczyć go kulturalnej mowy. Pan Drobiażdżek jest tak mały jak pinezka, więc nie każdą pracę może wykonywać, bo często jest mniejszy od przedmiotów, którymi się zajmuje. Pan Siniaczek non stop nabija sobie kolejnego guza i często go wspominamy, gdy #aSYNstent również się skaleczy.

Jeśli chodzi o małe bohaterki, to najbardziej lubimy Małą Przylepę, która potrafi przekonać do przytulania nawet Pana Marudka. Ale książeczki pokazują też negatywne zachowania jak chociażby celowe zwalanie na innych swoich czynów Małej Kłopotki, zarozumiałość Małej Ślicznotki, czy niepunktualność Małej Spóźnialskiej. Wszystkie jednak mają pewien morał, a niektóre dozę humoru. 

Z tych powyższych najmniej ujęły nas Pan Kichaczek i Mała Czarodziejka, ale mamy już sporą kolekcję i syn dopytuje i następne tytuły.

Wszystkie z powyższych książek idealnie nadają się na prezent dla przedszkolaków, tym bardziej że już za miesiąc Dzień Dziecka. Te najmniejsze książeczki służą u nas jako drobne niespodzianki również bez okazji, tym bardziej że kosztują tylko 5 zł i uważam, że są bardziej wartościowe niż np. słodycze dla dziecka. Zaprezentowane książki znajdziecie w księgarni internetowej Egmont.pl.  Obecnie na wszystkie z nich są znaczne promocję i tak np. cena książeczek z serii Mr. Men i Mała Miss wynosi tylko 3,49 i można je kupić w pakietach lub na sztuki, więc szczerze polecam.

Zainteresowałam Was którymiś książkami? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger