Jaką kołdrę na zimę wybrać? Najlepsza kołdra na chłodne noce

Gdy temperatura za oknem spada, powinniśmy zadbać o cieplejszą kołdrę, pod którą nie zmarzniemy podczas chłodniejszych wieczorów. W sklepach możemy spotkać kołdry z różnorodną ofertą wypełnień, przez co trudno zdecydować się nam na konkretny model. Dziś o tym, jak kupić odpowiednią kołdrę na zimę.Kołdra zimowa musi być ciepła, ale to nie oznacza, że ma być gruba i ciężka. O wadze kołdry decyduje przede wszystkim jej wsad, dlatego zanim kupimy kołdrę zimową, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. 

Odpowiednia gramatura kołdry zimowej 

Aby kołdra odpowiednio zabezpieczała przed chłodem, musi posiadać wypełnienie o odpowiedniej gramaturze. Producenci kołder najczęściej właściwości cieplne określają właśnie poprzez podanie gramatury. Na zimę zalecane są kołdry o gramaturze od 1000 do 1800 g. Natomiast w przypadku kołder całorocznych mamy do czynienia z gramaturą od ok. 750 do 1500 g. Kołdra całoroczna o niższej gramaturze sprawdzi się w pomieszczeniach o stałej i względnie wysokiej temperaturze powietrza. 

Pokrycie wierzchnie kołdry zimowej 

Wybierając kołdrę na długą, zimową noc, musimy pamiętać, że ma nas ona nie tylko skutecznie ogrzać, ale także zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Za wentylację powietrza w dużym stopniu odpowiada materiał, jakim jest pokryte wypełnienie. W sklepach znajdziemy pokrycia wykonane z bawełny, satyny, jedwabiu, fizeliny oraz z mieszanek bawełniano-poliesteowych. Najlepszą oddychalność i przepuszczalność powietrza gwarantują materiały naturalne, takie jak bawełna czy jedwab. 

Wypełnienie kołdry na zimę 

Zdecydowanie dla wielu z nas największe znaczenie ma to, jakie wypełnienie posiada dana kołdra. Od tego, na jaki rodzaj wypełnienia się zdecydujemy, zależy bowiem ciężar kołdry i termoizolacja naszego okrycia. Możemy wybierać spośród kołder puchowych, z pierza, bawełnianych, poliestrowych, silikonowych oraz tych wykonanych z włókien kukurydzianych, które są dość rzadko spotykane. 

Kołdra puchowa idealna na zimę

Za najlepszy rodzaj kołdry uznaje się te z puchu gęsiego, niekiedy również z domieszką pierza. Puch gęsi to rodzaj bardzo delikatnych i lekkich piór. Jest on wcześniej prany w wysokiej temperaturze, odpowiednio sterylizowany, dzięki czemu nie wywołuje alergii, jest całkowicie bezpieczny, pozwala skórze oddychać i doskonale odprowadza nadmiar wilgoci. Takie wypełnienie znakomicie grzeje podczas snu, jednocześnie powoduje, że człowiek się nie poci. Owe właściwości sprawiają, że jest to kołdra idealna nie tylko na zimę, ale również na lato. 

Ciekawe propozycje kołder na zimę znaleźć można w kategorii kołdry puchowe Paradies w sklepie Słodkie Sny.

Kołdry wełniane na zimę

Kolejnym przykładem kołder na zimę są modele wełniane. Jest to rodzaj kołder o bardzo miękkiej i przyjemnej strukturze. Wypełnienie to najczęściej pozyskiwane jest z wybranych gatunków owiec i wielbłądów. Kołdry wełniane doskonale dopasowują się do temperatury otoczenia - z jednej strony nas grzeją, a z drugiej -odprowadzają pot i pozwalają skórze oddychać. Często zaleca się ten rodzaj kołdry dla osób, które mają problemy reumatyczne. 

Kołdry wełniane znajdziesz na sklepie Słodkie Sny z pościelą

Kołdra z wypełnieniem syntetycznym na zimę 

Kołdry syntetyczne to doskonały wybór dla alergików, ponieważ w takich wypełnieniach nie namnażają się roztocza ani inne niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy. Nie odkształcają się podczas prania, a także cechuje je wysoka wytrzymałość. Dodatkowo są miękkie, puszyste i sprężyste. Ponieważ są lżejsze niż te z wypełnieniem naturalnym, sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie nie ma dużych różnic temperatury i panuje względnie wysoka temperatura. 

Jaką kołdrę wybrać na zimę?

Jak widać, w sklepach znajdziemy kołdry z różnymi rodzajami wypełnień. To od nas zależy, na którą z nich się zdecydujemy. Przy wyborze kołdry możemy kierować się rodzajem wypełnienia, albo zaleceniami producenta, który dzieli kołdry na te zimowe, letnie i całoroczne.

Więcej informacji na temat doboru odpowiedniej kołdry znajdziesz w artykule Klasa ciepła i typu kołder - poradnik, jaką kołdrę wybrać na blogu slodkiesny.pl 


1 komentarz:

  1. Ja muszę mieć kołdrę antyalergiczną. Za to mogę poszaleć z pościelą :D Polecam spojrzeć tutaj: https://dekorativa.pl

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger