Gry na jesienno-zimowe wieczory + niespodzianka

Jesienno-zimowe wieczory są coraz dłuższe, więc więcej czasu spędzamy tym sposobem w domu. Kiedyś już chyba wspominałam, że osobiście nie przepadam za wspólnymi zabawami samochodzikami z #aSYNstentem. Tak jak klockami mogę się jeszcze bawić, tak wyścigi autami to dla mnie męczarnia. Czekałam więc aż synek nieco podrośnie, by zaproponować mu wspólne gry i to był strzał w dziesiątkę, bo okazało się rodzinnie lubimy gry. Dzisiaj zaprezentuję kilka propozycji gier dla rodzin z dziećmi i jedną dla dorosłych.


KOT STEFAN


Wiek: 4-104 lata
Liczba graczy: 3-5 graczy
Czas rozgrywki: 15 minut

Gra Kot Stefan to gra zręcznościowa idealna dla przedszkolaków, jak i ich rodziców. Pomarańczowy drewniany kotek tylko czai się, aż myszki będą chciały podjeść ser. Gdy na kostce pojawi się kot, osoby trzymające szare myszki, muszą jak najszybciej pociągnąć za sznurki i uciekać przed kotem. Gra uczy więc refleksu, ale i współzawodnictwa, bo za każdą złapaną mysz otrzymuje się kartę. Wygrywa osoba która zdobędzie najwięcej kart.MALI DETEKTYWI


Wiek graczy: 3–103
Liczba graczy: 1-8 osób
Czas gry: 20 min

Mali Detektywi to gra, która ostatnio u nas robi furorę. Gra polega na wspólnym ustaleniu, co zostało schowane w niebieskiej skrzyni. Aby to odkryć, musimy najpierw znaleźć jak najwięcej par przedmiotów na zasadzie gry memory, ale utrudnieniem jest tu dodatkowo duży zegar, który przesuwamy do przodu, gdy odkryjemy kartonik z małym zegarem, zamiast z przedmiotem. Jest to idealna gra dla najmłodszych dzieci, gdyż nie polega na rywalizacji, a na współpracy, bo albo cała grupa razem wygrywa, albo cała przegrywa.


WYPRAWA DO BABCI


Wiek graczy: 3–103
Liczba graczy: 1-8
Czas gry: 20 min

Gra Wyprawa do Babci to kolejna gra bez rywalizacji. Polega na wspólnym wypracowaniu pomysłów, jak pokonać pojawiające się na drodze przeszkody. Do pomocy mamy drewniane kafelki z różnymi akcesoriami, ale jeśli nie mamy pomysłu, jak pokonać przeszkodę, trzeba pionek cofnąć cały poziom niżej. Dodatkowo gra posiada dwustronne plansze ze ścieżkami i z przeszkodami, dla początkujących i bardziej zaawansowanych graczy.


DOPASOWANI


Wiek graczy: 16-116 lat
Liczba graczy: 4-8 osób 

Na koniec jeszcze gra Dopasowani - gra dla dorosłych, na wspólne wieczory ze znajomymi. Pary odpowiadają na przeróżne pytania i zapisują je na karteczkach. Punkty zdobywają najbardziej dopasowane pary. Ta gra czeka u nas jeszcze na jakieś spotkanie towarzyskie, ale zapowiada się ciekawie. Korci mnie nawet, by zagrać w nią tylko we dwójkę odpowiadając po prostu na pytania, których jest  w grze aż ponad 650.Wszystkie powyższe gry i wiele innych znajdziecie na stronie Egmont.pl, a jako ambasadorka tej marki mam dla Was tym razem dodatkowo niespodziankę.

Na hasło malarzecz do 15 grudnia 2019 r. dostaniecie aż 40% zniżki na gry planszowe.  

Pamiętajcie by powyższy kod wpisać w koszyku, w miejscu na KOD PROMOCYJNY, a opcja ta jest dostępna tylko po zalogowaniu. Kliknięcie w poniższy baner przeniesie Was w świat gier planszowych.


Jako że niedługo Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia, warto przejrzeć gry pod kątem prezentów świątecznych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych :).


2 komentarze:

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger