Nowoczesny dom - najpiękniejsze, gotowe projekty!

Rozwój technologiczny ma wpływ nie tylko na wygodę naszego życia, ale również jego estetykę. Dokładnie tymi słowami można określić nowoczesne projekty domów, które są zarówno bardzo praktyczne, jak i charakteryzują się wyjątkowym designem. Zobaczcie najpiękniejsze, gotowe projekty takich domów!


Jak wygląda nowoczesny dom?

Dom nowoczesny kojarzy się z minimalizmem i stonowaną kolorystyką. Najczęściej ma prostą bryłę oraz płaski dach (popularnymi opcjami są też dachy pulpitowe oraz dwuspadowe). Charakterystyczne są również duże przeszklenia (doświetlające pomieszczenia oraz czyniące je przestronnymi). Modne są ponadto elementy drewniane lub metalowe w postaci detali na elewacji, by budynek prezentował się elegancko, jak i wyraziście. I oczywiście, w nowoczesnym domu nie może zabraknąć przestronnych wnętrz i wysokich sufitów – stąd też często w gotowych projektach występuje antresola nad salonem.

Co jeszcze zwraca uwagę inwestorów? To między innymi rozmieszczenie pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych. Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną to wygodna opcja, która musi znaleźć się również w naszym przyszłym domu. Kuchnia obok salonu lub jadalni i łazienka obok sypialni – dzięki temu przemieszczanie się po budynku staje się w pełni wygodne, a my jesteśmy zadowoleni z naszej przestrzeni. Wnętrza w domu nowoczesnym są więc komfortowe, przestronne i w miarę możliwości otwarte – na inne pomieszczenia (jak np. kuchnia na salon) lub na ogród (dzięki dużym przeszkleniom).

Co musi znaleźć się w nowoczesnym projekcie domu?

Jeżeli planujemy budowę, nowoczesne domy – gotowe projekty, znajdziemy online. Do wyboru mamy naprawdę wiele opcji! Choć panuje przewaga domów z poddaszem użytkowym oraz piętrowych, zawsze jest możliwość znalezienia także domu parterowego, ponieważ oferta gotowych projektów obejmuje kilkanaście tysięcy propozycji. Przewaga budynków o takich kondygnacjach nie jest jednak bezcelowa - ma to swoje ekonomiczne uzasadnione. Domy o dwóch kondygnacjach oznaczają bowiem zmniejszenie strat ciepła, które ucieka przez dach. Są również tańsze w budowie niż domy parterowe. Domy nowoczesne mają też ogromny potencjał stania się energooszczędną propozycją. Charakteryzują się prostą konstrukcją, ekologicznymi instalacjami i praktycznymi rozwiązaniami.

Jeżeli chcemy dodać naszemu minimalistycznemu, nowoczesnemu budynkowi więcej życia, podejmiemy dobrą decyzję stosując modne elementy w dodatkach na elewacji: np. drewno, szkło czy kamień są na czasie i długo nie zrezygnują ze swojego miejsca na podium. Do wspomnianych już wcześniej przeszkleń, warto dopisać również wąskie, narożne okna – od niedawna modne, aktualnie będące w centrum uwagi śledzących trendy inwestorów.

Najlepsze projekty nowoczesnych domów!

Nowoczesny dom może być oryginalny, nawet jeśli będzie zbudowany według gotowego projektu, czego dowodem są poniższe wizualizacje!





Nowoczesna stodoła – te projekty domów podbijają rynek!

Do najmodniejszych propozycji należą również projekty w stylu nowoczesnej stodoły. Zazwyczaj budynki takie mają dach bezokapowy, dwuspadowy i zdecydowanie trudno jest przejść obok nich obojętnie na ulicy. Poniżej znajduje się przykład domu w takim stylu. Posiada on duże przeszklenia wypełniające całe ściany – to także wyróżnik domów nowoczesnych.


Dlaczego inwestorzy coraz częściej decydują się na domy w stylu nowoczesnej stodoły? Ma na to wpływ nie tylko niewątpliwa estetyka, ale również praktyczne korzyści, jakimi są: obniżenie rachunków za ogrzewanie (co zapewni prosta konstrukcja) oraz ochrona środowiska, będąca aktualnie modnym tematem, ważnym dla wielu przyszłych właścicieli domów.

Nowoczesne rozwiązania – zastosuj je w swoim domu!

W nowoczesnym projekcie domu architekci planują również ekologiczne instalacje. Wiele z nich pozwala na spore oszczędności eksploatacyjne oraz przyczynia się do dbałości o środowisko. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

  • Pompa ciepła – czerpie ona ciepło z gruntu, wody lub powietrza i w ten sposób ogrzewa dom. Jest to bardzo wygodne i trwałe rozwiązanie, mogące służyć do ogrzewania domu oraz podgrzewania wody użytkowej. Jeżeli posiadamy pompę ciepła, warto mieć też instalację fotowoltaiczną, która  wspomoże pracę pompy ciepła dostarczając jej niemal darmową energię elektryczną pozyskaną ze słońca.
  • System fotowoltaiczny – przetwarza światło słoneczne w energię elektryczną, jest też bardziej wydajny niż kolektory słoneczne. Jeśli moc paneli fotowoltaicznych jest odpowiednio dobrana, może zasilić pracę innych ekologicznych urządzeń (np. pompy ciepła) lub np. elektrycznego ogrzewania podłogowego (maty/folie grzewcze).
  • Kotły na biomasę – biomasa jest uznawana za rozsądną alternatywę dla tradycyjnych kotłów grzewczych na węgiel lub drewno. Oprócz ekologicznych walorów, gwarantuje też tanie ogrzewanie domu oraz czystą kotłownię, przy jednocześnie niskiej inwestycji początkowej.
  • Rekuperatory – technologia ta daje pełną kontrolę nad stopniem cyrkulacji świeżego powietrza wewnątrz naszego domu. Pozwala na odzyskanie energii z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło zostanie ponownie wykorzystane. Do największych zalet rekuperacji należą: oczyszczanie powietrza z płynów i innych szkodliwych substancji oraz nawiew świeżego powietrza i częściowy odzysk energii.


8 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny bloga, będzie mi miło gdy skomentujesz :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger