Relacja z warsztatów Świadoma Mama w Poznaniu - grudzień 2014

Jak już Wam wspominałam wcześniej, planowałam wziąć udział w bezpłatnych warsztach Świadoma Mama w Poznaniu. Tak też zrobiłam i w czwartek 4 grudnia 2014 wybrałam się na popołudniową część warsztatów dla kobiet w ciąży (w której uczestniczyło również wielu panów :) ). Jakie wrażenia? Zapraszam na relację :)


Spotkanie odbyło się w hotelu Novotel w Poznaniu i poprowadziła je Ambasadorka Świadomej Mamy, aktywna mama i aktorka - Paulina Holtz.W ramach warsztatów swoją wiedzą dzielili się:

 • ginekolog Agnieszka Kaluba-Skotarczak z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - opowiadając o diagnostyce prenatalnej, badaniach usg i usg 3d, 
 • fizjoterapeuta Lubosz Amerski z Gabinetu Terapii Manualnej Articulatio - pokazując jak nie robić nic "na siłę", w tym  prezentując taką metodę na jednej z uczestniczek,
 • położene Małgorzata Bała i Karolina Laskowska ze Szkoły Rodzenia Alma Matter - mówiąc o diecie w czasie ciąży i prezentując działalność szkoły rodzenia, która oprócz przekazywania standardowej wiedzy, zapewnia również m.in. opiekę prawną,
 • położna Joanna Uchlik z Polskiego Banku Komórek Macierzystych - pokazując film o możliwościach krwi pępowinowej,
 • coach Marta Maciszewska-Malinowska - zachęcając do udziału w warsztatach i sesjach coachingowych dla mam.W trakcie przerwy można było skorzystać przede  wszystkim z brzuszkowej sesji fotograficznej u Pani Katarzyny Błoch, a także z bezpośrednich porad osób, które występowały na scenie oraz zapoznać się z ofertą pozostałych firm m.in. Mary Kay, marki Zollababy, Prywatnego Szpitala Med Polonia, sklepu Baby Style, sklepu Happy Mum, sklepu Raj Smyka, czy firmy Flexa.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród m.in. rajstop dla kobiet w ciąży, zapasu wody Magnesia, książek "Dziecio-zmagania", poduszek - rogali do karmienia, bonów na usługi medyczne, bonu na sesję coachingową, bonu do Szkoły Tańca Mundo Bailando, kocyków, pieluch itp. Mi udało się wygrać butelkę do karmienia Tommee Tippee :).Ponadto każdy uczestnik otrzymał magazyn Dziecko Zakupy i My, pieluszkę Greenty,  butelkę wody Magnesia oraz pakiet od Maxi Cosi (poza ulotkami i kuponami żniżkowymi, skarpetki dla noworodka), pakiet od Szkoły Rodzenia Alma Matter (próbki kosmetyków).Przyznam, że tego typu warsztaty są fajną formą zdobywania wiedzy o macierzyństwie, a dzięki zaangażowaniu sponsorów wiedza ta przekazywana jest uczestnikom bezpłatnie. Przy okazji poznałam inne,  poznańskie przyszłe mamy :).


5 komentarzy:

 1. butelki tommy tippie uwielbiamy są nieznizczalne :) bylam tez na takim spotkaniu 2 lata temu i te skarpetki tez dawali mamy je do dziś :) bardzo fajne są tego typu warsztaty:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem zapisana na warsztaty w Warszawie, które już dwa razy były przełożone. Mam nadzieję, że nie urodzę do tego momentu :-)
  pozdrawiam
  diabelnieanielska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie poszłam, choć malutka Hania pewnie by mnie nie puściła, a my byliśmy pod opieką Szkoły Rodzenia Alma Matter ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Miły sposób na poszerzanie swojej wiedzy o macierzyństwie, zdobywanie doświadczenia i.... niwelowanie strachu przed porodem.

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger