Jak na 3 sposoby wydzielić w kawalerce aneks sypialniany?

Całkiem niedawno pomagałam i doradzałam komuś z rodziny wydzielić w kawalerce aneks sypialniany. Wydzielenie takiego aneksu w kawalerce jest o tyle fajne, że możemy posiadać łóżko typowe do sypialni i nie musimy bawić się w codzienne jego rozkładanie i spanie na sofie. Ponadto, taka wydzielona przestrzeń pozwala trochę zachować intymność rodziców, szczególnie gdy w kawalerce mieszka się razem z dziećmi. Zapraszam na 3 sposoby wydzielenia przestrzeni do spania w kawalerce, inne niż ścianka, jak na poniższym zdjęciu.


źródło: lovingit.pl


1. Parawany, zasłony i inne kotary
Taka forma wydzielenia, a właściwie zamaskowania i zasłonięcia łóżka jest najtańsza. Wystarczy zainwestować w tkaninę i karnisze. Pozwala szybko osłonić niezaścielone łóżko przed niespodziewaną wizytą gości. Niestety rozwiązanie to nie sprawdza się, gdy potrzebujemy odseparować się od ewentualnych dźwięków.


źródło: abcsypialni.pl

2. Wielka szafa
Rozdzielenie wnętrza szafą będzie dobre wtedy, gdy na stałe chcemy osłonić kącik z łóżkiem, a przy okazji zyskać jakże często potrzebne w kawalerce, nowe miejsce do przechowywania.


źródło: mks-meble.pl


3. Przesuwane drzwi
Największą intymność aneksu sypialnianego można zbudować przesuwanymi drzwiami, takimi które montuje się w szafach typu komandor, choć niestety rozwiązanie to nie należy do najtańszych.


Wybierając dla siebie optymalny sposób wydzielenia aneksu sypialnianego w kawalerce, oprócz efektów wizualnych i estetycznych, warto jeszcze wziąć też pod uwagę kilka innych kwestii:
 • czy przy łóżku jest dostęp do okna, a tym sposobem do świeżego powietrza i światła,
 • czy ewentualne okno przy łóżku doświetla całe pomieszczenie,
 • gdzie w pomieszczeniu znajdują się grzejniki.

Wspomniana we wstępie rodzina, jako że było to rozwiązanie chwilowe, zdecydowała się na wariant nr dwa. Jednak ze względu na charakter danej kawalerki i jej konkretną specyfikę, trzeba dane rozwiązanie rozważać indywidualnie.

A może znacie jeszcze inne sposoby na wydzielenie takiego aneksu sypialnianego?


6 komentarzy:

 1. Mi się najbardziej podoba opcja z drzwiami przesuwnymi :D Może coś podobnego zrobimy kiedyś w naszym mieszkaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami trzeba kombinować, by mieszkanie było bardziej funkcjonalne ;)

   Usuń
 2. Świetne rozwiązania
  _____________
  Pozdrawiam
  MARCELKA FASHION and LIFESTYLE BLOG
  ♡♥♡♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesuwane drzwi to pomysł wprost genialny!!! Mieszkałam kiedyś w starej kamienicy-mieszkania w niej były dośc spore, ale dlatego, że pokój był ogromny ALE jeden! Miałyśmy zatem oddzieloną przestrezń za pomocą meblościanki, wiem więc jak to jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację to jest rozwiązanie nie tylko do małych kawalerek, ale też do dużych przestrzeni, gdy chcemy uzyskać nowy "pokój".

   Usuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger