Jak na 3 sposoby wydzielić w kawalerce aneks sypialniany?

Całkiem niedawno pomagałam i doradzałam komuś z rodziny wydzielić w kawalerce aneks sypialniany. Wydzielenie takiego aneksu w kawalerce jest o tyle fajne, że możemy posiadać łóżko typowe do sypialni i nie musimy bawić się w codzienne jego rozkładanie i spanie na sofie. Ponadto, taka wydzielona przestrzeń pozwala trochę zachować intymność rodziców, szczególnie gdy w kawalerce mieszka się razem z dziećmi. Zapraszam na 3 sposoby wydzielenia przestrzeni do spania w kawalerce, inne niż ścianka, jak na poniższym zdjęciu.


źródło: lovingit.pl


1. Parawany, zasłony i inne kotary
Taka forma wydzielenia, a właściwie zamaskowania i zasłonięcia łóżka jest najtańsza. Wystarczy zainwestować w tkaninę i karnisze. Pozwala szybko osłonić niezaścielone łóżko przed niespodziewaną wizytą gości. Niestety rozwiązanie to nie sprawdza się, gdy potrzebujemy odseparować się od ewentualnych dźwięków.


źródło: abcsypialni.pl

2. Wielka szafa
Rozdzielenie wnętrza szafą będzie dobre wtedy, gdy na stałe chcemy osłonić kącik z łóżkiem, a przy okazji zyskać jakże często potrzebne w kawalerce, nowe miejsce do przechowywania.


źródło: mks-meble.pl


3. Przesuwane drzwi
Największą intymność aneksu sypialnianego można zbudować przesuwanymi drzwiami, takimi które montuje się w szafach typu komandor, choć niestety rozwiązanie to nie należy do najtańszych.


Wybierając dla siebie optymalny sposób wydzielenia aneksu sypialnianego w kawalerce, oprócz efektów wizualnych i estetycznych, warto jeszcze wziąć też pod uwagę kilka innych kwestii:
 • czy przy łóżku jest dostęp do okna, a tym sposobem do świeżego powietrza i światła,
 • czy ewentualne okno przy łóżku doświetla całe pomieszczenie,
 • gdzie w pomieszczeniu znajdują się grzejniki.

Wspomniana we wstępie rodzina, jako że było to rozwiązanie chwilowe, zdecydowała się na wariant nr dwa. Jednak ze względu na charakter danej kawalerki i jej konkretną specyfikę, trzeba dane rozwiązanie rozważać indywidualnie.

A może znacie jeszcze inne sposoby na wydzielenie takiego aneksu sypialnianego?


7 komentarzy:

 1. Mi się najbardziej podoba opcja z drzwiami przesuwnymi :D Może coś podobnego zrobimy kiedyś w naszym mieszkaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami trzeba kombinować, by mieszkanie było bardziej funkcjonalne ;)

   Usuń
 2. Świetne rozwiązania
  _____________
  Pozdrawiam
  MARCELKA FASHION and LIFESTYLE BLOG
  ♡♥♡♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesuwane drzwi to pomysł wprost genialny!!! Mieszkałam kiedyś w starej kamienicy-mieszkania w niej były dośc spore, ale dlatego, że pokój był ogromny ALE jeden! Miałyśmy zatem oddzieloną przestrezń za pomocą meblościanki, wiem więc jak to jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację to jest rozwiązanie nie tylko do małych kawalerek, ale też do dużych przestrzeni, gdy chcemy uzyskać nowy "pokój".

   Usuń
 4. swietne inspiracje, mam nadzieję, że będzie się tego pojawiało jeszcze więcej na blogu, tak aby zaspoikoić moją ciekawość dalszych pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger