Materace lateksowe – co warto o nich wiedzieć?

Dobry materac powinien być przede wszystkim wygodny – to od niego zależy jakość i komfort snu, dlatego nie warto oszczędzać na zakupie. Wśród wielu typów materacy, dostępnych w sprzedaży, istnieje bogaty wybór modeli lateksowych, które wzbudzają duże zainteresowanie wśród kupujących. Czym się charakteryzują i dla kogo będą najlepsze?


Jak zbudowany jest materac lateksowy?

Do produkcji materaców lateksowych wykorzystuje się najczęściej mieszaninę lateksu (kauczuku) naturalnego oraz syntetycznego, z którego formowana jest pianka lateksowa – im więcej lateksu naturalnego w materacu, tym lepiej. Najczęściej materace te mają postać jednej dużej bryły lateksu uformowanej w kształt prostopadłościanu – może być on również specjalnie wykańczany, na przykład wykończony nacięciami, aby w ten sposób dać jeszcze więcej komfortu, na przykład tworząc w nim strefy twardości. Materace te produkowane są również w różnych twardościach do wyboru. Całość pokryta jest pokrowcem. Dostępne są także jako materace nawierzchniowe – można położyć je na używanym już materacu.


Zalety materaców lateksowych:
  • są bardzo wygodne – dopasowują się do anatomii ciała człowieka i odciążają nadmiernie obciążone strefy
  • są antyalergiczne i antybakteryjne – uznawane przez wielu za najlepsze materace dla alergików
  • nie gromadzą wilgoci i są przewiewne
  • są bardzo wytrzymałe – mogą służyć nawet przez kilkanaście lat

Wady materaców lateksowych:
  • wysoka cena – są one jednymi z najdroższych modeli materaców
  • są podatne na rozdzieranie i szarpanie – muszą uważać na to w szczególności właściciele psów i kotów
  • wymagają specjalnych stelaży elastycznych – są droższe od zwykłych modeli
  • nie powinno się wystawiać lateksu na kontakt z promieniami słonecznymi – zawsze powinien być on wtedy w pokrowcu, ponieważ naturalny lateks pod wpływem UV utlenia się

Zatem jeżeli chcesz kupić dla siebie najlepszy materac, który da ci wyjątkowy komfort, w takim przypadku modele lateksowe na pewno warto wziąć również pod uwagę. Są wyjątkowo wygodne, przyjazne dla użytkownika, a także trwałe – to będzie inwestycja na lata, która na pewno się opłaci!

* autor: sypialniaplus.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger