Dla małych miłośników kotów - Kotostrofy czyli o kotach strofy

Psy, koty, czy inne zwierzaki domowe są nade często bohaterami bajek dla dzieci. Tak jest też i tym razem w pewnej książeczce o kotach, której już tytuł sugeruje, że będzie nietypowo. A mowa o pozycji Agnieszki Frączek pt. "Kotostrofy czyli o kotach strofy".


Autorka miała nie lada inspirację, gdyż jak się okazuje jej rodzina zaprzyjaźniła się, a następnie zamieszkała z siedmioma kotami napotkanymi podczas mazurskich wakacji. Nikt inny nie chciał ich przygarnąć, pomimo, że porozwieszała ogłoszenia:Tak właśnie zaczyna się jej kocia przygoda. Kolejne wierszyki pokazują jakże ciekawe życie z perspektywy kota, okraszone sporą dawką humoru. A rymowanki szybko wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać.

W skrócie jest to zbiór 26 wierszowanych opowiastek o kotkach zapisanych na 60 stronach książki.
Na szczególną uwagę zasługują specyficzne ilustracje autorstwa Iwony Całej, które wyglądają niczym malowidła połączone z filcowym rękodziełem. A może to po prostu taka zaawansowana grafika komputerowa?"Kotostrofy" to jedna z pierwszych książek mojego dziecka z niesztywnymi kartkami. Dotychczas po prostu zjadał miękką celulozę. Nie mniej, miło się czyta takie zabawne wierszyki nawet rocznemu maluchowi.Książeczka została wydana przez Wydawnictwo BIS i kosztuje od 18 do 26 zł w zależności od księgarni.Jeśli macie w rodzinie dzieci, które mają kota na punkcie kota, to jest to dla nich lektura obowiązkowa.


2 komentarze:

  1. Uwielbiamy Agnieszkę Frączek!!!! Absolutnie przepadamy też za wierszami i ksiązkami wydawnictwa BIS ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna :). Dlaczego my jej jeszcze nie mamy? :).

    OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger