Pomysły na prezent świąteczny - książki dla dzieci do 3 lat

Niebawem Święta Bożego Narodzenia, dlatego już warto pomyśleć nad świątecznymi prezentami. Nie pozostawiajcie kupna prezentów znów na ostatnią chwilę. Ja postanowiłam, że w tym roku prezentuję głównie książki i dlatego w kolejnych wpisach zaprezentuję kilka pozycji, którymi mam nadzieję, że i Was zainspiruję. Na początek najmłodsza kategoria wiekowa do 3 lat. A jako, że mój aSYNstent jest właśnie w tej kategorii wiekowej, to nie będzie tu różowych sukienek i kokardek, bo pokażę głównie książeczki dla chłopców lub uniwersalne.AUTO MOTO - Stefan Seidel

Zacznijmy od tego, co najbardziej fascynuje właśnie małych chłopców, czyli od motoryzacji i wszystkiego, co kręci się wokół maszyn i pojazdów. Jako, że najtrudniejszym i najdłuższym wymawianym słowem aSYNstenta jest obecnie "ko-par-ka", to i ulubioną książką jest AUTO MOTO właśnie z koparką na pierwszym planie. 
To 10-stronicowe opracowanie ze sztywnymi, kartonowymi kartkami, które kryje w sobie nie tylko mnóstwo pojazdów, ale i szczegółowe obrazy z życia codziennego miasta w dzień i w nocy, a także na torze wyścigowym i pobliskiej wsi. Konkretne postaci pojawiają się na kolejnych stronach w różnych sytuacjach i wyszukując ich na kartach książki możemy samodzielnie opowiadać ich historię, ucząc dziecko nowych słów z realnego życia.
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 15,45 zł


SAMOLOTY, AUTA, NA BUDOWIE - AUTA - Stephan Lomp


Ta seria trzech obrazkowych książek, podobnie jak powyższa pozycja, zawierająca po 10 stron sztywnych kart wypełnionych mnóstwem szczegółów, której bohaterami tym razem dla odmiany są nie ludzie, a zwierzęta m.in. Babcię Pudelę, Pingwina Śliweczkę, czy Rolnika Leona, a których gościmy we wszystkich częściach .
I tak np. na budowie możemy obserwować jak przez cały rok, przy zmieniających się porach roku, powstaje nowe miasteczko, w realizację którego zaangażowana jest chyba cała zwierzęca społeczność. Sami dopowiadamy też historię podróżujących na wakacje zwierząt od odprawy lotniskowej aż po lądowanie, czy też aut i pojazdów żyjących w mieście, na wsi i nad wodą.

Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 15,24 zł, od 15,41 zł


ROBOTY - Paweł Kłudkiewicz


Kolejna duża, kilkunastostronicowa kartonowa książka do samodzielnych opowieści, której tym razem przewodniczą roboty. Uruchamiamy więc wyobraźnię poznając m.in. Elektrożyrafa, Robonardo, czy Robotstaina, którzy lądując na Ziemi trafiają np. na plac zabaw, czy na plażę. Każda ich przygoda łączy się z wydawaniem dźwięków, dzięki czemu ćwiczymy wspólnie z maluchami odgłosy typu plum, chlap i dzyń.
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 19,78 zł


GAŁGANKOWY SKARB - Zbigniew Lengren


Podręczna książeczka kartonowa, opowiadająca krótką historyjkę płaczącej Kasi, która zgubiła lalkę Murzynka. W poszukiwania zaangażowana jest cała społeczność, co wyraził autor rymowanką. Przy okazji interesujące, wyraziste ilustracje pozwalają identyfikować i uczyć kolorów. Książeczka dostępna także w wersji e-book.
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - e-book od 14,07 zł


ZWIERZĘTA I NATURA, MÓJ ANIOŁ STRÓŻ, MOI PRZYJACIELE - Emanuela Signorini, Carla MalerbaSeria interesujących, 8-stronicowych książeczek. Książeczki wykonane są z miękkiej tkaniny, którą można moczyć i prać, a okładka wydaję szeleszczące dźwięki, co wpływa na rozwój dotyku i słucha już u najmniejszego dziecka. Treść natomiast to krótkie modlitwy i radosne teksty związane m.in. z Aniołem Stróżem, okraszone barwnymi ilustracjami, których bohaterami się dzieci, w różnych życiowych sytuacjach.
Zwierzęta i natura
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 11,94zł

Mój Anioł Stróż
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 11,94zł

Moi przyjaciele
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 11,94zł


Polecam zatem dla najmłodszych dzieci powyższe pozycje książkowe jako prezent na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Niech oprócz zabawek znajdą pod choinką także wartościową lekturę.


10 komentarzy:

 1. Ja też w tym roku stawiam na prezenty książkowe. Super zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My mamy książek aż nadmiar w domu :-( ale mamy galgankowy skarb i dzieci uwielbiają słuchać opowieści o płaczącej Kasi. Z tych obrazkowych juz chyba wyrośliśmy

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki obrazkowe są super!! Mamy Auta z Babaryby i Krzysiu bardzo lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy książkę Na Budowie, ale patrząc się na pozostałe części chyba się skuszę i uzupełnię kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z punktu widzenia dorosłego - nic takiego, a jednak dzieciaki je kochają. No i mają wiele zastosowań, przynajmniej u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne propozycje :) Kilka z nich mamy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój syn co prawda ma już 4 lata ale sięga w sklepie po każdą książkę, w której można znaleźć auta czy inne pojazdy. Pewnie kolejna znajdzie pod choinką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaśkowa biblioteczka wręcz pęka w szwach, ale tych książeczek jeszcze nie mamy, więc chyba trzeba pogadać z Mikołajem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. takie książeczki z tkaniny u nas sprawdziły się znakomicie. Mała uwielbia je gryźć, przytulać, tarmosić, a czasem nawet popatrzy na zawartość:P

  OdpowiedzUsuń
 10. Te książeczki z tkanin wydają się być bardzo ciekawe. Babarybe znamy i lubimy.

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger