Prezenty z okazji 2 urodzin a-SYN-stenta Ignasia :)

Jak już wspominałam w ostatnim wpisie, 2 urodziny aSYNstenta nie obyły się oczywiście bez prezentów. Nie jestem zwolenniczką szaleństw prezentowych, jak to czasami obserwuję na innych blogach. Część z gości dopytywała, co mogłoby sprawić Ignasiowi radość, więc z chęcią podsunęłam krótką listę propozycji i myślę, że to dobry pomysł, aby wspomóc zaproszonych w wyborze niespodzianek. Rodzina ma ułatwione zadanie i może się wspólnie złożyć na upominki. No dobra zatem jeśli jesteście ciekawi, co otrzymał Ignaś, to już dłużej nie trzymam Was w niepewności ;).Wprawdzie to, co widzicie na powyższym zdjęciu, to jeszcze nie wszystkie prezenty, ale zdecydowana większość.

KLOCKI LEGO DUPLO 


Kolorowe, mocne, markowe klocki Lego Duplo nie muszę chyba nikomu bardziej przedstawiać. Ignaś otrzymał dwa różne zestawy dedykowane właśnie dla dzieci od 2 roku życia. Samolot oraz ciężarówka to ostatnio ulubione pojazdy w codziennej zabawie synka, której towarzyszą 4 ludziki oraz dodatkowe klocki i elementy. Na dowód tego będziecie mogli je dostrzec jeszcze również na kolejnych zdjęciach.

DREWNIANE STEMPELKI I RAKIETA


Zestaw 9 drewnianych stempelków Crea Lign, Ignaś otrzymał już przed imprezą urodzinową, bowiem przesyłka ze sklepu Pikinini dotarła ekspresowo. Stempelki są idealne dla malucha, ponieważ mają duży rozmiar (5 cm x 5 cm) i posiadają wygodny uchwyt. Póki co nie używaliśmy jeszcze dołączonego tuszu, ale i na to przyjdzie czas. Na razie bawimy się nimi, rozpoznając i układając zwierzątka.

Razem z pieczątkami zamówiłam także drewnianą Rakietę magnetyczną marki Janod. Układa się ją jak przestrzenne puzzle, które doskonale łączą się w całość za pomocą mocnych, wbudowanych magnesów. Doświadczenia z magnesami, to dla Ignasia coś nowego, dlatego z ciekawością i zaangażowaniem bawi się konstruowanie rakiety.

GRY EDUKACYJNE KAPITAN NAUKA

Ignaś otrzymał również 2 gry edukacyjne i 2 zagadki obrazkowe dostosowane do jego wieku.


Pierwsza z gier to Memory na 3 sposoby. Co robimy? to wielkoformatowe memory, które rośnie razem z dzieckiem, ponieważ posiada również trudniejsze warianty zabawy dla coraz starszych dzieci. Póki co Ignaś opowiada, co dzieje się na obrazkach, wypowiadając pierwsze 3-wyrazowe zdania typu "pan je jabłko" :).
Druga gra to Lotto Zwierzęta 2+ polegająca na dopasowywaniu 36 okrągłych żetonów na 6 planszach ze zwierzątkami. Tak poznajemy razem kolejne gatunki zwierząt i ćwiczymy spostrzegawczość oraz motorykę rączki w układaniu kółek na odpowiednim miejscu.
Zagadki obrazkowe Re, re, kum, kum!Hip, hip, hurra! to 2 zestawy po 200 zagadek o różnym stopniu trudności. Większość z nich jest jeszcze za trudna dla Ignasia, ale z chęcią wskazuje, co jest na obrazkach i próbuje liczyć "jeden, dwa, cztery" ;) powtarzające się elementy. Myślę, że zagadki sprawdzą się nie tylko podczas zabawy na kanapie, ale również w podróży, kiedy przez dłuższy czas trzeba czym ciekawym zainteresować malucha.
KSIĄŻKIIgnaś uwielbia książeczki, a z okazji urodzin do swojej kolekcji otrzymał 3 kolejne, ciekawe pozycje z grubymi, kartonowymi kartkami. "Bardzo głodna gąsienica" (Wydawnictwo Tatarak) pozwala poznawać owoce, dni tygodnia i uczy liczyć wykorzystując dziurki - ślady zrobione przez gąsienicę, które aż zachęcają małe paluszki do podążania za jej śladem. "Lato na ulicy Czereśniowej" (Wydawnictwo Dwie Siostry) to pozycja pozwalająca śledzić mnóstwo sytuacji z życia codziennego. Na kolejnych kartach można śledzić losy powtarzających się bohaterów, choćby uciekającego pingwina. Wzbogaca słownictwo i zajmuje dziecko na dłuższy czas.
"Pucio uczy się mówić" (Wydawnictwo Nasza Księgarnia) to gruba, bo aż 40-stronicowa pozycja pozwalająca śledzić głównego bohatera Pucia i jego rodzinę w różnych sytuacjach. Towarzyszymy Puciowi wszędzie tam gdzie można spotkać różne odgłosy i dźwięki np. w lesie, nad wodą, czy w domu, a Ignaś chętnie je powtarza.
Przez ostatnie 2 tygodnie codziennie, intensywnie odkrywamy nowe możliwości każdej z otrzymanych zabawek. Przyznam, że prezenty trafione w punkt, bo wszystkie od razu przypadku synkowi do gustu. 

A co Wam się z tego najbardziej spodobało?


21 komentarzy:

 1. Ja też jestem zwolenniczką podpowiadania co kupić dziecku,
  Lego duplo rządzi i u nas
  Bardzo fajne prezenty i przydatne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy podpowiadaniu przynajmniej nie powtórzą się prezenty z zabawkami, które już mamy :)

   Usuń
 2. Zainteresowały mnie gry. Za tydzień u nas drugie urodziny, może coś zgapię 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się spodobała ksiazka lato na ulicy czereśniowej. Chyba zamówię dla Jasia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezenty super, w moim guście :) muszę się przyjrzeć tej magnetycznej rakiecie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać, że wszystko trafione! :)
  U nas Duplo jest hitem do dziś a i Kapitana Naukę bardzo lubimy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem krótko i drewniane zabawki i LEGO są trwałe. Więc prezenty super.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiamy LEGO jest niezawodne :) a rakieta Janod sprawia że moje chłopaki się kłócą :) Fajne prezenty <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uwielbiam robić prezenty, ale często mam problem z kupnem prezentu dla chrześnicy męża ponieważ jest to dziecko, które wszystko ma. Niestety rodzice małej nie zawsze są skłoni do podpowiedzi co można kupić także kilka nocy mam wyjetych z życiorysu. ;)

  Ignaś dostsł mnóstwo bardzo fajnych prezentów. :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne prezenty! U nas duplo w każdej ilości byłoby mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Aż chciałoby się znowu mieć dwa lata!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie te prezenty są u nas w domu, bawią na co dzień i szczerze je polecam.
  Szczególnie cała seria Kapitan Nauka to strzał w 10! Również na drobny i niezobowiązujący prezent.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile świetnych prezentów! :)
  Ja jak byłam dzieckiem to najbardziej cieszyłam się z klocków. :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurcze wszystko mi się podoba!
  Maksio też kończy we wrześniu 2 lata, jestem pewna że wszystkie z tych rzeczy by go zainteresowały. Te zestawy Duplo - bomba! I loteryjka też mii się bardzo podoba.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ksiażki, gry, zagadki, układanki wszelakie.....zawsze jest to u nas trafiony pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Swietne prezenty. W sumie wszystko po trochu i tak powinno być

  OdpowiedzUsuń
 16. Super prezenty :). Lego i książki to zawsze sprawdzony patent :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lego, gry i książki to świetne prezenty. Zawsze się sprawdzają. :)

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger