Nieco nauki dla przedszkolaka - biologia i fizyka

Jeśli macie w domu małego naukowca żądnego wiedzy, bądź sami chcecie zainteresować dziecko elementami wiedzy dotyczącej otaczającego nas świata, to zaraz pokażę kilka propozycji książkowych i nie tylko. Zapraszam więc na wpis o tym, jakie książki warto "przestudiować" razem z dziećmi.


Biblioteczka Montessori. Ciało człowiekaNa początek książeczka o ciele człowieka wraz ze zbiorem pomocy naukowych zawierającym 4 przezroczyste folie z układami, plakat człowieka, 11 filcowych narządów oraz 13 kart z narządami i ich nazwami. W sam raz dla dzieci, które zaczynają interesować się biologią człowieka i własnym ciałem, a szczególnie tym, co znajduje się w ich brzuchach. Dziecko pozna nie tylko takie nazwy jak jelito, wątroba czy płuca, ale będzie umiało zlokalizować ich położenie. 


Bobas odkrywa naukę


Książeczki z serii Bobas odkrywa naukę to 10-stronicowe, małe kartonowe wydania dotyczące fizyki i inżynierii. Prostymi słowami i ilustracjami wyjaśniane są zjawiska fizyczne typu grawitacja, czy termodynamika. Dzięki takiej pozycji można również wytłumaczyć efekt cieplarniany i alternatywne źródła energii. Zawierają więc trudne tematy zaprezentowane w przystępny sposób dla najmłodszych dzieci.

 Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych


Zeszyty obserwacji przyrodniczych przydają nam się m.in. podczas działań i rozmów w naszym przymieszkaniowym ogródku. #aSYNstent jest właśnie na etapie fascynacji robakami i dzięki zeszytom poznajemy razem np. różnego rodzaju owady. Poza opisami i wiedzą, wydania te prezentują doświadczenia przyrodnicze np. hodowanie drzewa z pestki, zawierają też wycinanki i kolorowanki. Idealne na wakacyjną nudę dla małych przyrodników.


  


Jak widzicie my już mamy co robić podczas wakacji z przedszkolakiem i nudzić się nie będziemy.  Jeśli też chcecie iść w nasze ślady to wszystkie powyższe książki znajdziecie na stronie Egmont.pl. Dzięki takim odpowiednim materiałom książkowym można przekazać nieco wiedzy naszym dzieciom, która niestety często umyka nam dorosłym po zakończeniu edukacji.


1 komentarz:

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger