Zmieniając miejsce zamieszkania lub siedzibę firmy warto wiedzieć jak przenieść mienie, w tym sprzęt RTV i AGD, by nie uszkodził się podczas przewożenia. Aby wszystko odbyło się profesjonalnie i bez niemiłych niespodzianek warto odpowiednio wcześniej poznać kwestie niezbędne podczas przewożenia sprzętu elektronicznego i wyposażyć się we właściwe opakowania.
Jak przewieźć bezpiecznie sprzęt elektroniczny?
Aby ułatwić sobie przeprowadzkę, zwłaszcza kiedy mamy niewiele czasu i ponaglają nas obowiązki rodzinne lub zawodowe warto też decydować się na profesjonalne firmy przewozowe, które zadbają o wszystkie szczegóły, także właściwe przewiezienie sprzętu elektronicznego.
Sprzęt RTV i AGD jest trudny do przewożenia, ponieważ już niewielkie naruszenia mogą go uszkodzić i spowodować konieczność kosztownej naprawy lub sprawić, że nie będzie nadawał się do użytkowania. Dotyczy to np. telewizorów plazmowych z cienkimi ekranami lub lodówek itp. Dlatego podstawową kwestią na czas przewożenia sprzętu RTV i AGD jest właściwe opakowanie. Najlepiej kiedy posiadamy oryginalne pudełka i kartony od producenta, w których przywieźliśmy sprzęt ze sklepu. Takie fabryczne kartony są dopasowane do kształtu elektroniki i ich wagi, a także posiadają w zestawie dodatkowe zabezpieczenia. Są to np. praktyczne listwy styropianowe, które chronią rogi sprzętu przed porysowaniem lub uszkodzeniem i dodatkowo łagodzą wstrząsy podczas jazdy.
Decydując się na samodzielne przewiezienie cennego sprzętu RTV i AGD i nie mając już w mieszkaniu oryginalnych opakowań po sprzęcie, można pokusić się o znalezienie zastępczych kartonów. Ważne, by ich rozmiar jak najbardziej pasował do wielkości przewożonego sprzętu. Typowe kartony dostaniemy np. w pobliskim sklepie monopolowym lub w restauracji i, co ważne, są darmowe. Warto zwracać jednak uwagę by miały właściwą grubość - im grubsze tym lepsze i bezpieczniejsze.
W sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni, czy dany karton odpowiednio zadba o przewożony sprzęt, warto wzmocnić jego spód za pomocą szerokiej taśmy klejącej. Wolne przestrzenie można z kolei wypełnić styropianem, co jest praktyczne i bezpieczne, albo folią bąbelkową, jeśli akurat nie mamy pod ręką styropianu. Szczególnie ważne jest chronienie rogów urządzeń, bo to one mogą najmocniej ucierpieć w trakcie przewożenia. Zasadą jest, że im mniej wolnej przestrzeni w kartonie tym sprzęt jest bezpieczniejszy i lepiej chroniony przed uderzeniami podczas jazdy.
W trakcie przewożenia sprzętu RTV i AGD warto też zadbać też o to, by nie znajdował się on w pozycji leżącej ani przechylonej, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń - telewizory czy pralki zawsze przewozimy w pionie.
Kiedy zlecić pakowanie sprzętu RTV i AGD firmie organizującej przeprowadzki?
Nie każdy umie, chce lub ma czas pakować cenny sprzęt domowy samodzielnie. Możemy zwyczajnie nie mieć też na to ochoty - wówczas warto zdać się na pomoc fachowców. Takie rozwiązania są co prawda dodatkowym wydatkiem dla domowego budżetu, ale jeśli zależy nam na czasie - okazują się praktyczne. Ponadto, dobra firma przeprowadzkowa np. ta działająca na terenie dużego miasta, takiego jak np. Kraków, posiada często w ofercie szereg usług, w tym również pakowanie sprzętu, dlatego nie musimy dodatkowo szukać, ale powierzyć kompleksową przeprowadzkę wraz z pakowaniem jednej firmie zajmującej się przewozem rzeczy, oszczędzając czas i uzyskując spokój.
Jak odpowiednio zabezpieczyć sprzęt przed przeprowadzką i kiedy warto zatrudnić profesjonalną firmę od przeprowadzek?
To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zdecydowało się zmienić miejsce zamieszkania lub siedzibę firmy. Problem jest o tyle poważniejszy, kiedy okazuje się, że sprzętu typu RTV i AGD mamy znacznie więcej niż się to początkowo wydawało. W co go zapakować i co zrobić by bezpiecznie dotarł w docelowe miejsce?
Kiedy nie wiemy, jak zadbać o te kwestie warto zwrócić się do firmy przeprowadzkowej. Sprawdzona firma transportowa oferuje przewóz AGD i RTV z zadbaniem o to, by w nienaruszonym stanie dotarł pod nowy adres, a nawet świadczy usługi podłączenia go na miejscu - na życzenie klienta i za dodatkową odpłatnością.
*artykuł zewnętrzny
Swietna wskazówka - wielkie dzieki
OdpowiedzUsuńProszę, korzystaj :)
UsuńTrzeba pilnować takiego sprzętu i naprawdę dobre go zabezpieczyć :)
OdpowiedzUsuńPóki co przeprowadzka mi nie grozi ;-)
OdpowiedzUsuń