Śpimy jak dzieci, czyli jak wybrać odpowiednie łóżko?

Wybór łóżka jest kwestią niebywale ważną, to przecież w łóżku spędzamy prawie 1/3 swojego życia. Łóżko, na jakie się zdecydujemy musi być funkcjonalne i wpisywać się w styl, który charakteryzuje nasze wnętrza, ale przede wszystkim musi być wygodne. To wszystko nabiera jeszcze większego znaczenia kiedy chodzi o łóżko dla dziecka. Poza tymi ważnymi aspektami jest jeszcze jeden, chyba najistotniejszy, kiedy chodzi o dzieci, a mianowicie bezpieczeństwo.


Bezpieczny wybór

Łóżko dziecięce to ten mebel, który powinien być ultra bezpieczny. Materiały, z których jest wykonane nie mogą budzić żadnych wątpliwości- najlepiej gdyby było wykonane z drewna, pokryte nietoksycznymi, ekologicznymi farbami i lakierami. Łóżka piętrowe, ale nie tylko te, powinny być wyposażone w barierki i uchwyty, a wszystkie krawędzie powinny być zaokrąglone, bywają też takie wykończone miękkim PCV.

Łóżka dziecięce

Na rynku mamy przebogatą ofertę modeli łóżek dla dzieci. Tak więc do wyboru mamy łóżko dla dziecka z barierką- dla zwiększenia bezpieczeństwa, łóżko domek, dające wiele możliwości aranżacji czy wreszcie łóżka ze zjeżdżalnią, dostarczające mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Fantastyczną propozycją łóżka dla 2- latka może być wóz strażacki, z kolei w roli łóżka dla 2- latki świetnie sprawdzi się różowa karoca. W trosce o domowy budżet możemy zdecydować się na łóżko, którego rozmiar daje się zmienić, ono "rośnie" wraz z dzieckiem. Producenci tych szczególnych mebli znaleźli też sposób na małe przestrzenie- piętrowe łóżka, na których spać mogą aż 3 osoby. 

Łóżka młodzieżowe

O ile łóżko dla chłopca z motywem samochodu, dla dziewczynki zaś  z motywem księżniczki, wydaje się oczywistym wyborem, z nastolatkami sprawa nie jest już taka łatwa. Ich pokoje właśnie przestały służyć wyłącznie do zabawy, są teraz przestrzenią, w której nasze pociechy uczą się, spędzają czas i szukają prywatności, ale to wciąż sypialnia. Łóżko młodzieżowe może mieć formę rozkładanej sofy albo klasycznej leżanki z metalowymi bokami. To rzecz jasna nie jedyne propozycje dla starszych dzieci, ale chyba najpopularniejsze, pamiętajmy jednak, że przed zakupem warto uwzględnić opinię młodego człowieka.Niezależnie od tego czy wybieramy materac do łóżeczka, łóżko dla chłopca, łóżko dla dziewczynki czy łóżko młodzieżowe, jest to decyzja niezwykle ważna, bo dotyczy bezpiecznego, spokojnego snu naszych najbliższych. A przecież bez tej pewności my sami nie będziemy mogli spokojnie zasnąć. Zróbmy tak, żebyśmy wszyscy spali jak dzieci. 
*artykuł zewnętrzny4 komentarze:

 1. Przestrzeń do spania to powinien być bezpieczny i wygodny azyl, to właśnie w nim regenerujemy siły, zdobywamy energią na dalszą aktywność, warto zatem wybrać odpowiednie łóżko. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Domek piratów dla mnie wygrywa wszystko. Szkoda, że nie było takich jak byłam mała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, tak w meblach dla naszych dzieci jest teraz ogromny wybór!

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny bloga, będzie mi miło gdy skomentujesz :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger