Gzymsy w nowoczesnych wnętrzach

Gzymsy kojarzą się z zabytkowymi wnętrzami i przez wiele lat nie cieszyły się popularnością. Obecnie często wykorzystywane są w aranżacjach w charakterze oryginalnych wykończeń sufitu. Nowoczesne gzymsy mogą być nietuzinkową ozdobą podkreślającą styl wnętrza. Jak dobrać sztukaterię?


Rodzaje nowoczesnych gzymsów

Wśród bogatej oferty gzymsów znajdują się listwy oświetleniowe o różnych kształtach i wymiarach. Są one doskonałym i eleganckim sposobem na doświetlenie pomieszczeń taśmami LED lub światłem punktowym. Gzymsy oświetleniowe LED wyposażone są we wnękę do montażu taśmy. Zamontowane pomiędzy ścianą a sufitem sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Światło dyskretnie doświetla wybraną część pomieszczenia. Gzymsy halogenowe i punktowe listwy oświetleniowe to idealny sposób na uzyskanie energooszczędnego oświetlenia, które nie męczy wzroku. Światła zamontowane w gzymsie doświetlają punktowo wybrane elementy wnętrza. Kolejnym rodzajem sztukaterii są gzymsy pod zabudowę karnisza. Mocuje się je do sufitu w celu zamaskowania karnisza. Równocześnie mogą one być wzbogacone o halogeny lub taśmę LED. Do doświetlenia pomieszczenia odpowiednie będą również gzymsy ścienne. Mogą one ukryć niedoskonałości ściany, a równocześnie dodawać charakteru wnętrzu. Wzbogacone o profile lub taśmy LED będą doświetlać ścianę pod i nad gzymsem. Gzymsy oświetleniowe sufitowe pomogą optycznie poprawić proporcje pomieszczenia. Gzymsy dostępne są między innymi w ofercie sklepu https://manufakturarzeczy.pl/gzymsy.


Nowoczesny charakter gzymsów

Współczesny styl aranżacji wnętrz wyróżnia się minimalizmem i estetyką. Dlatego wykończenie musi być spójne i zgodne z tym trendem. W średnich i niewielkich pomieszczeniach sprawdzi się gzyms oświetleniowy dekoracyjny o falowanym kształcie. Doda on wnętrzu klasy i elegancji. Sztukateria maskująca szynę karnisza będzie odpowiednia do każdego wnętrza, bez względu na jego styl. Gzymsy oświetleniowe LED to doskonały sposób na doświetlenie dowolnego miejsca. Ich niewielkie rozmiary i delikatny kształt sprawiają, że w sposób elegancki ozdobią każdą przestrzeń. Nierówności sufitu i ścian z łatwością ukryje listwa sufitowa w kształcie łuku. Do wnętrz wykończonych płytami kartonowo-gipsowymi idealne będą listwy halogenowe z oświetleniem wielopunktowym, gdyż wyróżniają się lekką konstrukcją. Będą pięknym uzupełnieniem wykończenia. Gładka lub frezowana powierzchnia dobrze komponuje się z minimalistycznym stylem. Jest ozdobą, która nie zdominuje wnętrza.


Jak dobrać gzymsy oświetleniowe?

Nowoczesne sztukaterie są sposobem na szybkie osiągnięcie efektu eleganckiego wykończenia wnętrza. Pasują zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Rodzaj gzymsu powinien być odpowiednio dobrany do wielkości wnętrza. Zbyt mały gzyms w dużym pomieszczeniu będzie niewidoczny i nieatrakcyjny. W wysokich wnętrzach gzyms powinien być większy, niż w niskich, by zachować proporcje. Istotną kwestią jest również kształt i forma gzymsu. W nowoczesnym wnętrzu lepiej wykorzystać proste i oszczędne formy. Chcąc wyeksponować listwę, by stała się dekoracją, warto zdecydować się na sztukaterię np. w kształcie łuku. Będzie wyrazistym akcentem każdego wnętrza. Istotną kwestią jest także materiał, z którego sztukaterie zostały wykonane. Warto wybrać styrodur, gdyż materiał ten jest wodoodporny, lekki, gładki i można malować go w dowolnym kolorze. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza.

Współczesne sztukaterie są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Pozwalają na ukrycie przewodów elektrycznych, maskują niedoskonałości ścian oraz sufitu i są efektownym sposobem na doświetlenie wnętrza. Więcej o sztukaterii można znaleźć na stronie sklepu manufakturarzeczy.pl.


*artykuł zewnętrzny6 komentarzy:

 1. To musi fajnie wyglądać, chętnie bym taki podświetlany gzyms widziała u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę przyznać, że nie zwracałam na to aż takiej uwagi, a po Twoim wpisie stwierdzam, ze gzymsy są bardzo ważnym elementem wystroju

  OdpowiedzUsuń
 3. Gzymsy nadają wnętrzu wytworności. Z oświetleniem bym nie szalała ale taki klasyczny ozdobny gzyms byłby idealny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gzymsy nadają wnętrzu wytworności. Z oświetleniem bym nie szalała ale taki klasyczny ozdobny gzyms byłby idealny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gzymsy nadają wnętrzu wytworności. Z oświetleniem bym nie szalała ale taki klasyczny ozdobny gzyms byłby idealny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładnie to wygląda, ale sama bym nie chciała w domu - tylko dodatkowe miejsca do zbierania kurzu, co przy alergii byłoby kiepskie :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny bloga, będzie mi miło gdy skomentujesz :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger