Jak zrobić pudełko płaskie do kartki na Chrzest, Ślub, Komunię? DIY

Na specjalne okazje warto podarować nie tylko samą kartkę okolicznościową schowaną w kopertę, ale pięknie opakowaną w płaskie pudełko. Taki zestaw własnoręcznie robiony, może stanowić niepowtarzalny prezent. A jeśli szukacie instrukcji DIY, jak zrobić samodzielnie takie pudełko płaskie na kartkę, to trafiliście idealnie. Zapraszam na dokładny kurs krok po kroku.

pudełko diypudełko diy


Do przygotowania pudełka potrzebne będą:

- dwie kartki ozdobnego papieru wizytówkowego o gramaturze ok 200g
- nożyk
- mata do cięcia tzw. samoregenerująca ( kupisz ją tanio np. tutaj)
- klej
- linijkaDo wykonania wieczka pudełka potrzebujemy kwadratu o wymiarach 21x21cm. Maksymalnie wykorzystujemy w ten sposób szerokość kartki w formacie A4.Natomiast spód pudełka musi być ciut mniejszy, dlatego w tym celu przycinamy kolejny kwadrat o wymiarach 20,6x20,6cmNastępnie z każdego brzegu kartki odmierzamy dwa razy po 1,5 cm, dzięki czemu powstanie nam wieczko o szerokości 15 cm i wysokości 1,5 cm.To samo robimy z drugą przygotowaną kartką papieru, z której powstanie spód pudełka o szerokości 14,6 cm i wysokości 1,5 cm.W celu zaznaczenia wymaganych odległości, używam tępej strony nożyka. Zostawia on delikatny, szary ślad i pozostawia minimalne wgłębienie, które bardzo ułatwiają późniejsze zaginanie kartki.Kolejnym krokiem jest wykonanie nacięć w miejscach zaznaczonych przerywanymi liniami.

 Tak przygotowany szablon zaginamy w zaznaczonych wcześniej miejscach.pudełko diyNastępnie przyklejamy najmniejsze zakładki.

A tuż po nich przyklejamy boki pudełka.

Dzięki temu powstało estetyczne wieczko i spód bez widocznych łączeń.

pudełko diy


pudełko diy


Do takiego pudełka idealnie będzie pasowała kartka, która po złożeniu będzie miała wymiary 14x14 cm.

Na koniec pozostaje kwestia przyozdobienia kartki i pudełka. Osobiście lubię spójne ozdoby, tak by zestaw wyglądał jak komplet i preferuję minimalistyczny styl, przeciwny do tego który oferuje typowy scrapbooking. 

pudełko diy
W razie potrzeby na dnie pudełka można zrobić dodatkowo kieszonkę na pieniądze.

pudełko diy
I jak podoba się instrukcja? Chcecie więcej takich projektów DIY? Jeśli tak to zachęcam też do odwiedzenia tego wpisu.


7 komentarzy:

 1. Super pomysł! Od jakiegoś czasu też sama robię kartki okolicznościowe, teraz muszę zrobić kartkę na 30 rocznicę ślubu i może nawet skorzystam z Twojej instrukcji :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Na pewno skorzystam! Nie miałam pojęcia, że mogę nożyk wykorzystać "drugą stroną"!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też robię sama kartki okolicznościowe, ale zawsze pakuję je w koperty. Twój pomysł bardzo mi się podoba i zapisuję go w ulubionych.

  OdpowiedzUsuń
 4. My z Jasiek pokusiliśmy się o zrobienie kartek dla babć i były cudowne. Brawo Aga cuda tu robisz.

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger