Pomysły na prezent świąteczny - książki dla przedszkolaków

Zapraszam na drugą (poprzednia TUTAJ) część książkowych inspiracji prezentowych. Tym razem dla dzieci powyżej 3 lat. Mam nadzieję, że różnorodność poniższych, moich propozycji nakłoni Was do zakupu tych fantastycznych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym.DEKORUJĘ NA ŚWIĘTA


Na początek wydanie typowo świąteczne. Piękna, kreatywna książeczka Dekoruję na Święta dzięki dołączonym szablonom i naklejkom pozwoli dzieciaczkom na rozbudzenie wyobraźni. Będą mogły samodzielnie przystroić choinkę, okno, sweterki, pierniki, czy domek, bądź wykorzystać dołączone elementy do ozdobienia mieszkania i powieszenia na choinkę. Idealna dla małych, kreatywnych projektantów!
Wydawnictwo - Zielona Sowa
Cena na ceneo.pl - od 9,68 zł


NA OSTATNI GUZIK. ROK Z KSIĘDZEM JANEM TWARDOWSKIM


To nietypowy kalendarz nawiązujący do ważnych dat i świąt w ciągu całego roku zarówno kościelnych, jak i społecznych. Dzięki książce w prosty sposób zaznajomimy dzieci, dlaczego obchodzimy Środę Popielcową, czy Dzień Chorego, ale także Dzień Matki, czy Dzień Praw Zwierząt. Ponadto znajdziemy słynne imieniny, czy dni konkretnych patronów oraz wydarzenia i rocznice ważne dla Polski. Wydanie opatrzone ciekawymi opowiadaniami, wierszykami i ilustracjami. Pozycja w sam raz na początek nowego roku kalendarzowego!
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 10,47 zł


LAMELIA SZCZĘŚLIWA I SPOSÓB NA NUDĘ - Joanna Krzyżanek


Lamelia Szczęśliwa to bohaterka, która zdradza co robi, gdy ucieknie jej autobus, albo gdy leży chora w łóżku. Pokazuje, jak kreatywnie można wykorzystać stare gazety, by zrobić z nich np. sercową kopertę. Nawet w deszczową pogodę, gdy wydaje się, że nie ma nic do zrobienia, Lamelia uruchomi każdą dziecięcą wyobraźnie!
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 10,00 zł


ZŁAMAŁEM TRĄBĘ, MIESZKAMY W KSIĄŻCE - Mo Willems


Obie książki to interesujące przygody słonia Leona i świnki Malinki. Prostym przekazem trafią zarówno do najmłodszych czytelników, jak i dzieci uczących się już czytać, bowiem krótkie dialogi podane w chmurkach wciągają w historyjkę niczym komiks. Tymi wydaniami dziecko dowie się, jakim cudem słoń złamał trąbę oraz jak to jest mieszkać w książce i zorientować się, że właśnie ktoś akurat to czyta!
Złamałem trąbę
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 19,10 zł

Mieszkamy w książce
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 19,09 zł


LICZĘ DO 100 - Magali Bardos


Kolorowe ilustracje na każdej z kart pozwalają liczyć nowe elementy np. 42 schodki, 51 parasoli, 99 kamyków, czy 100 drzew, a przy okazji opowiadać sobie historyjkę związaną z tym, co dzieję się na obrazkach. Coś dla małych matematyków, którym liczenie do 10 już nie wystarcza!
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 21,43 zł


BAJKOMAT I JEGO BAJKI PLASTERKI NA DZIECIĘCE ROZTERKI - Joanna Winiecka-Nowak


Bajkomat to 10 krótkich bajek przemycających głębsze wartości i problemy. Dzięki przygodom jaskółki Czarnopiórki dowiemy się, dlaczego rodzice zawsze mają rację, Karmelka zajmie się kwestią znajdowania cudzej własności, zielony Elf pomoże przezwyciężyć strach związany z pójściem po raz pierwszy do szkoły. Polecam!
Wydawnictwo - Święty Wojciech
Cena na ceneo.pl - od 12,25 zł


CZAS CZARODZIEJ - Madalena Matoso & Isabel Minhos Martins


Czas to zmiany na lepsze lub gorsze, których dziecko nie zawsze jest świadome. Z czasem dzieci rosną i są bardziej samodzielne, niepodlewane kwiaty więdną,  chleb czerstwieje, ale dojrzewające sery są smaczniejsze. Pokażmy więc dzieciom, że wszystko się zmienia i przez to życie jest ciekawsze!Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 18,40 zł


10 RAZY 10 - Herve Tullet


Niekonwencjonalna, obrazkowa nauka poznawania kolejnych liczb do dziecięciu, wartości liczby sto, a nawet tysiąca, miliona i nieskończoności. W każdym z dziesięciu rozdziałów wykorzystuje się inne podłoże do liczenia np. palce, kolory, części ciała, wyścigi, czy zgadywanki. Kolejna pozycja zachęcająca do polubienia liczb i liczenia!
 Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 22,48 zł


MAŁY ŻÓŁTY I MAŁY NIEBIESKI - Leo Lionni


Na pierwszy rzut oka niestaranne, pojedyncze kolorowe plamki zajmujące całą stronę książki. Pozory jednak mylą gdy wczytamy się w poniższe podpisy i uruchomimy wyobraźnię. Wówczas poznamy historyjkę, która wciągnie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W skrócie to totalny abstrakcjonizm, który zmienia się logiczną opowiastkę!
Wydawnictwo - Babaryba
Cena na ceneo.pl - od 19,09 zł


Szczerze mogę polecić powyższe 10 książek, tym bardziej, że wybierałam je bardzo starannie z myślą o znanych mi przedszkolakach, którzy mam nadzieję ucieszą się z książkowych prezentów!
Znacie te pozycje? Dodalibyście coś jeszcze do powyższej listy?


9 komentarzy:

 1. Świetne książki, część z nich mamy i również polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym sezonie nasza ulubiona pozycją była ksiażka z Zielone Sowy z inspiracjami na dekoracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne zestawienie. Ta świąteczna z dekoracjami oraz z Ks.Twardowskim zapowiadają sie ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki pod choinkę to świetny prezent, a chyba mało kto o tym pamięta i głównie dzieci dostają mnóstwo zabawek. U nas w zeszłym roku Krzysiu dostał książkę Kevin sam w domu. W tym roku też nie zabraknie książki pod choinką

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy kilka z tych książek, a z tych których nie mamy najbardziej przypadł mi do gustu Bajkomat. Wygląda bardzo ciekawie, może jeszcze zdążę kupić

  OdpowiedzUsuń

 6. LAMELIA SZCZĘŚLIWA I SPOSÓB NA NUDĘ i Dekoruję na święta są super :) takie właśnie by się nam przydały w naszej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lamelia to byłoby coś dla mnie, Czas czarodziej mnie rozczarował, a Liczę do 100 mnie prześladuje - mogę ją wyrecytować na pamięć, podobnie jak moje dzieci

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe te książeczki, nie znałam ich. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger