Dlaczego warto zainstalować włączniki światła na pilota?

Każdy miewa czasami ochotę na moment lenistwa, gdy nawet nie chce się wstawać z łóżka lub kanapy. Zdarza się to, gdy przeżyliśmy długi dzień w pracy albo próbowaliśmy wytrzymać kondycyjnie całodzienne zabawy z najmłodszymi członkami rodziny, którzy mają niespożyte pokłady energii.
Przychodzi taki moment, gdy organizm po prostu mówi: dość! Wówczas pragniemy się położyć i nie robić nic choć przez godzinę lub dwie. W takich momentach wszelka aktywność jest bardzo niemile widziana, a włączenie lub wyłączenie oświetlenia w pomieszczeniu urasta do rangi problemu. Okazuje się, że wcale nie musimy się fatygować, a włącznik może sam przyjść do nas. Jak to możliwe? Wystarczy zainstalować oświetlenie na pilota.Zdalne sterowanie oświetleniem nie tylko dla leniwych

Sterowanie oświetleniem z pomocą urządzeń zdalnych staje się coraz popularniejsze. W ofercie sklepów takich, jak Gajwer.pl, można znaleźć wiele urządzeń, klasycznych i nowoczesnych. Każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Do najczęściej stosowanych rozwiązań zalicza się:
gniazda z pilotem na podczerwień,
listwy LED ze sterownikami i pilotami radiowymi,
zestawy sterowane przez sieć WiFi.

Każdy z produktów ma swoje niezaprzeczalne zalety. Przede wszystkim znacząco zwiększają komfort codziennego funkcjonowania w domu. Nie musimy specjalnie podnosić się z kanapy, żeby włączyć lampę, nie potrzebujemy martwić się tym, że zapomnieliśmy wyłączyć oświetlenie przed domem. Wszystkim możemy zarządzać z pomocą jednego pilota.

Równie praktycznym rozwiązaniem stały się w ostatnim czasie czujniki, np. ruchu i zmierzchu, aktywujące oświetlenie według wcześniej ustalonych schematów działania. Dzięki temu możemy uruchomić lampy na podjeździe do domu, gdy zapada zmrok, lub podświetlić schody na klatce schodowej, kiedy chcemy szybko przedostać się do innej części domu.

Sterowanie zdalne sprawia, że miejsce do życia zaczyna być bardziej funkcjonalne, bezpieczne oraz energooszczędne. A my możemy skupić się na niczym nieograniczonym relaksie i odpoczynku, gdy akurat mamy na to ochotę.

Smart House a zdalne sterowanie oświetleniem


Wspomniane już wcześniej metody sterowania oświetleniem przez WiFi wpisują się w system Smart House, czyli zintegrowane zarządzanie wszystkimi domowymi urządzeniami elektrycznymi z pomocą jednego panelu, pilota lub nawet aplikacji na telefonie.

To prosty i skuteczny sposób na poprawę komfortu życia, optymalizację zużycia energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.

Smart House kontroluje nie tylko oświetlenie, ale też na przykład ogrzewanie, monitoring, zraszacze w ogrodzie i system antywłamaniowy. Wszystko mamy zawsze w zasięgu ręki, a od pełnej kontroli nad całym domem dzieli nas zazwyczaj jedno, dwa kliknięcia.

Zdalne sterowanie oświetleniem – wygoda i bezpieczeństwo

Zarządzanie wszystkimi punktami oświetleniowymi w domu z pomocą jednego pilota jest jak najbardziej możliwe. Jeśli szukamy rozwiązań praktycznych i energooszczędnych równocześnie, warto rozważyć zdalne sterowanie, dzięki któremu żyje się nam zdecydowanie przyjemniej i bardziej komfortowo.

Niech nowoczesna technologia przynosi nam na co dzień nieco luksusu w naszych prywatnych wnętrzach. Dajmy się rozpieszczać bez konieczności niepotrzebnego wstawania z kanapy, gdy akurat zupełnie nie mamy na to ochoty.


*Materiał zewnętrzny


8 komentarzy:

 1. jestem zdecydowanie za takim rozwiązaniem, zwłaszcza jak dzieci robią sobie zabawę w ciemno jasno ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie to by się przydał na piętro, bo tam mamy użytkowa łazienkę, a dzieci nie chcą same chodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ważne by światło na klatkach schodowych było dobrze zaprojektowane.

   Usuń
 3. Miałam i bardzo sobię chwaliłam takie rozwiązanie 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że to nie tylko ciekawe ale i praktyczne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś się nad tym zastanawiałąm,ale tak ja wspominasz - większość uważa,że to pomysł dla leniwych...ale może warto wrócić do tematu... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to też dobre rozwiązanie podczas częstych wyjazdów, by aplikacją włączać wieczorami światło, by potencjalni złodzieje myśleli, że ktoś jest w domu ;).

   Usuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger