Pomoce dydaktyczne dla pierwszoklasistów. 3 sprawdzone propozycje

Podręczniki dla współczesnych pierwszoklasistów są kolorowe i przyjazne, jednak dzieci potrzebują dodatkowego wsparcia, by zdobywać nowe umiejętności. Sama nauka w szkole nie wystarcza, by w pełni przyswoić wszystkie ważne informacje, dlatego rodzice powinni zadbać, by młody uczeń radził sobie coraz lepiej. W tym celu przydają się pomoce dydaktyczne. Które z nich warto wybrać? Oto 3 sprawdzone propozycje.

1. Książeczki do kaligrafii i ortografii

2. Książki do czytania metodą sylabową

3. Liczydło i tabliczka mnożenia


Podręczniki szkolne dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej są pełne ciekawych informacji, dlatego dzieci chętnie się z nich uczą. Warto wykorzystać ten fakt i zachęcić młodego ucznia do dodatkowej nauki. Pomoże mu to rozwinąć w pełni wszystkie talenty i zdobyć wiedzę na wysokim poziomie. Przyswajanie informacji ułatwiają pomoce dydaktyczne, które są polecane zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Sprawdź, co warto kupić. 

Książeczki do kaligrafii i ortografii

Im częściej dziecko pisze, tym wyraźniejszy jest charakter jego pisma. Częste pisanie ułatwia również przyswajanie zasad ortograficznych i prawidłowe ich stosowanie. Pierwszoklasista powinien jak najwięcej pisać, by wyćwiczyć rękę i pamięć wzrokową, niezbędną do nauki skomplikowanej polskiej ortografii. Książeczki z kartami do rysowania szlaczków, pisania pierwszych liter, słów i zdań to podstawa. Ciekawym wyborem są książki dla dzieci ze stronami wielokrotnego użytku. Pisze się w nich specjalnym markerem, który następnie ściera się gumką i ponownie zapisuje tę samą stronę. 

Książki do czytania metodą sylabową

Umiejętność czytania jest jedną z najważniejszych, które zdobywa się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Młody uczeń powinien czytać jak najszybciej, dlatego warto pomóc mu w nauce poprzez sięgnięcie po odpowiednie książki dla dzieci. Dobrym wyborem są książeczki do nauki czytania metodą sylabową, która jest uznawana za najefektywniejszą. Kolejne sylaby są zaznaczone innymi kolorami, dzięki czemu uczeń szybciej łączy głoski. W ten sposób pozbywa się nawyku literowania wyrazów szybciej niż rówieśnicy. 

Liczydło i tabliczka mnożenia

Liczydła są traktowane jak zabawki dla dzieci, jednak są to jedne z najstarszych i najskuteczniejszych pomocy dydaktycznych. Kolorowe kuleczki na patyczkach w liczydle ułatwiają naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Równie prostą i skuteczną pomocą dla pierwszoklasisty jest tabliczka mnożenia. Dzieci uczą się mnożyć w kolejnych klasach szkoły podstawowej, jednak już na początku edukacji są gotowe, by poznać zasady mnożenia i zapamiętać najprostsze wyniki. 

Więcej pomocy dydaktycznych znajdziesz na ksiegarnia-edukacyjna.pl.


*artykuł zewnętrzny


6 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny bloga, będzie mi miło gdy skomentujesz :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger