Jak założyć własną firmę? na spotkaniu Platformy Kobiet Aktywnych

Kilka postów temu opisałam relację ze spotkania Platformy Kobiet Aktywnych w Poznaniu. Platforma działa w ramach fundacji Kobieta Nowego Czasu. Tematem wczorajszego spotkania  było zakładanie własnego biznesu. Jesteście ciekawe szczegółów? 


Koordynatorki projektu Asia i Gosia zaprosiły na spotkanie gości. Sporą dawkę przydatnych informacji przekazała Pani Urszula z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Panie Beata i Magda założycielki funpage'u Mikrobiznes na maksa, dzięki czemu dowiedziałyśmy się:
 • Dlaczego warto założyć firmę pod skrzydłami inkubatorów przedsiębiorczości i że nie jest to  inicjatywa skierowana wyłącznie do studentów? (2 lata opieki prawnej, księgowej, szkoleniowej, osobowość prawna za 250 netto miesięcznie), 
 • W jakich instytucjach szukać informacji o darmowych szkoleniach i doradztwie dla firm? (poza Urzędami Pracy, Wydziałami Działalności Gospodarczej, Biurami Karier również w Centrum Doradztwa Unijnego, Inwestycja w kadry, Akademia PARP, Polska Izba Gospodarcza, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, Wielkopolski Instytut Jakości
 • Co wziąć pod uwagę zakładając firmę? Jak znaleźć pomysł na biznes? Czy bardziej liczy się  w tym pasja czy zdrowy rozsądek? Czym będziemy odróżniać się od konkurencji? Jakie są wady i zalety w pracy na własny rachunek?
Uczestniczki miały mnóstwo pytań i problemów. Panie podały wiele przykładów firm, które dzięki kreatywnym pomysłom działają na rynku. Myślę, że każda dowiedziała się czegoś nowego, być może zainspirowała szukając pomysłu. Była też chwila na poznanie się wzajemnie, gdyż tym razem było wiele nowych dziewczyn. Poznałam m.in. Kasię prowadzącą sklep internetowy Tylkosukienki.pl


Na koniec spotkania byłyśmy mile zaskoczone. Każda z nas dostała prezent - książeczkę "MYŚLNIQ" (ciekawa, humorystyczna pozycja).Znalazłam w niej nawet nawiązanie do tytułu mojego bloga, choć w trochę innym kontekście :D.Ciekawe, czego dotyczyć będzie następne spotkanie? 
Chcecie kolejnej relacji?


8 komentarzy:

 1. samo założenie firmy nie jest trudne, gorzej ją utrzymać po okresie 2 lat gdy zus gwałtownie rośnie do góry:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, będąc w inkubatorach nie musisz zakładać firmy (oni dają osobowość prawną), później zakładasz firmę i masz 2 lata niskiego ZUSu i masz już 4 lata na rozkręcenie biznesu :)

   Usuń
  2. Nieźle, nie wiedziałam, że tak to działa...

   Usuń
 2. Świetny post, dla mnie na czasie....W Gorzowie mogli by zrobić.... Czekam na kolejną relację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo praktyczne, może sama kiedyś zagoszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog, cieszę się, że go znalazłam - dodałam do obserwowanych i będę odwiedzać regularnie! :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo dobrze, że panie garną się do biznesu.:)Na pewno interesy z nimi należą do przyjemnych.

  OdpowiedzUsuń

Ja już pokazałam i napisałam. Teraz Twoja kolej - skomentuj proszę i zostaw po sobie ślad :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger