Umocnij poczucie własnej wartości oraz swój biznes dzięki coachingowi - Platforma Kobiet Aktywnych

Tym razem warszataty Platformy Kobiet Aktywnych prowadzone były przez Panią Ingę Bielińską - trenerkę, coacha, która przekazała nam przydatną wiedzę dotyczącą wzmacniania poczucia własnej wartości oraz radzenia sobie w biznesie. Spotkanie odbyło się w interesującym, poznańskim miejscu - w restauracji SPOT, o czym poczytanie na końcu tego wpisu. Zapraszam na relację!
Pewnie zgodzicie się ze mną, że coaching to ostatnio modne słowo, jednak nie każdy kojarzy, czego tak właściwie dotyczy. Czwartkowe spotkanie sporo mi wyjaśniło :). Mam nadzieję, że Wam ta wiedza również się przyda.

Na początku próbowałyśmy zdefiniować poczucie własnej wartości, a następnie Pani Inga uświadomiła nam, jak wielki wpływ na nasze samopoczucie ma nasza biologia, a dokładnie hormony. Otóż w momencie stresu wydziela się hormon kortyzol, który w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do bólu fizycznego u danego człowieka. 

Poczucie własnej wartości można zobrazować poprzez przelewanie wody w szkalnkach - raz jest wyższe a raz niższe:W Polsce narzekanie jest bardzo popularne, od kortyzolu można się nawet uzależnić. Wystarczy 17 sekund kontaktu z osobą narzekającą i już działa na nas kortyzol!

1 ćwiczenie - Dobrałyśmy się w pary i miałyśmy powiedzieć dziewczynie obok coś miłego.

Następnie Pani Inga opowiedziała nam o 4 toksynach komunikacji:
 • wycofanie
 • ping-pong, czyli odbijanie piłeczki
 • krytycyzm (nie dotyczy konstruktywnej krytyki)
 • pogardaCo zrobić gdy mamy do czynienia z 1 z toksyn? Powiedzieć STOP! Niezależnie, czy tak traktujemy siebie, czy kogoś. 

Musimy pamiętać, że mózg jest naszym sprzymierzeńcem i to on pomaga nam tworzyć wymówki np. zamiast obwiniać siebie, że się zaspało, można sprawę "zwalić" na korki w mieście.

2 ćwiczenie - wypisać min. 5 swoich wad, ponieważ świadomość negatywnych komunikatów, pokazuje pole do pracy.
3 ćwiczenie - zamienić każdą z wad na pozytywy np. lenistwo na umiejętność relaksowania się.


Druga ważną kwestią jest afirmacja, czyli pozytywny przekaz na własny temat np. jestem silna, jestem z siebie dumna, kocham siebie.

4 ćwiczenie - samoprzytulanie, jednakże żadna z nas nie była na to gotowa, ponieważ nikt nigdy nas tego nie nauczył.
5 ćwiczenie - dobrać się w pary i powiedzieć drugiej osobie za co siebie kocham?Należy pamiętać, że praca nad sobą daje nam większą pewność siebie, ale jednocześnie może przynieść poczucie zagrożenia, szczególnie gdy inni widzą, że się zmieniamy. Dlatego warto uświadomić bliskich, że nad sobą pracujemy i może to przynieść zmiany.

Poczucie wartości przekłada się również na życie zawodowe. Ludzie zawsze będą gadali, że jeśli kobieta odnosi sukces to np. na pewno nie jest dobrą matką. Warto nauczyć się nie przyjmować do siebie takich komunikatów.

Ważną umiejętnością jest też wartościowanie swoich usług, czyli znać wartość swoich umiejętności i odpowiednio je wyceniać.

6 ćwiczenie - rozpisać w tabeli jakiś swój sukces zawodowy i określić co nam dał z podziałem na następujące kategorie: umiejętności, wiedzę, relacje oraz wartość dodaną.
7 ćwiczenie - ten swój sukces zawodowy przerobić niejako na swoje hasło reklamowe i indywidualnie zaprezentować innym dziewczynom na spotkaniu.

Podsumowanie:
 • poczucie własnej wartości jest warunkowane biologicznie
 • warto się kochać
 • warto analizować doświadczenia i wyciągać z nich negatywy i pozytywy
 • zmiana sama się nie stanie, trzeba chciać nad tym pracować 


Na wstępie wspomniałam, że warsztaty odbywały się w restauracji SPOT w Poznaniu. Muszę przyznać, że bardzo lubię takie klimatyczne, nieco surowe miejsca.Bardzo podobają mi się takie instalacje:Klimat świąteczny już zawitał:

A Wy co myślicie o coachingu? Spotkaliście się już z tego typu szkoleniami?


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam coaching! Mam już za sobą kilka sesji i doskonale na mnie podziałały! Sama organizuję spotkanie blogerek na które zaprosiłam coacha ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałby mi się taki coaching! Póki co zrobię sobie taki sama,wg Twoich wskazówek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. noo na pewno to było mm pouczające spotkanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością ciekawe spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiem, jak to się dokładnie czyta, ale wiem na pewno, moje poczucie wartości, jest poniżej dna, gdyby było na dnie, miałabym się od czego odbić ...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny bloga, będzie mi miło gdy skomentujesz :)

Copyright © 2016 MAŁA RZECZ A CIESZY , Blogger